Szalony mecz w Ekstraklasie! Przegrywali 0:2 do 70. minuty! Wygrali po cudownym golu w końcówce!

Arka Gdynia pokonała w meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Raków Częstochowa 3:2, choć do 70. minuty gdynianie przegrywali 0:2!

Arka, która przed tą kolejką zajmowała przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, grała przez większość spotkania z Rakowem fatalnie. Już do przerwy przegrywała 0:2 po trafieniach Miłosza Szczepańskiego i Tomasa Petraska, a wymiar kary mógł być nawet wyższy.

W ostatnich dwudziestu minutach gospodarze pokazali jednak zupełnie inną twarz. Gol Mateusza Młyńskiego w 72. minucie napędził Arkę i sprawił, że kibice w Gdyni oglądali niesamowicie emocjonującą końcówkę zawodów.

W 88. minucie do remisu doprowadził Marko Vejinović, a w doliczonym czasie gry zmiennik Nemanja Mihajlović zdobył technicznym strzałem zwycięskiego gola dla gdynian. Gola na wagę trzech punktów zobaczyć można w materiale wideo poniżej.

Arka przesunęła się w tabeli na 13. miejsce, ale to, czy je utrzyma, zależy od wyniku niedzielnego starcia Wisły Kraków z Koroną Kielce. Oba zespoły tracą aktualnie punkt do ekipy z Gdyni.