Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kandydat na prezesa PZPN: Popieram reformę ligi. Boniek na pewno nie będzie mną sterował

Marek Koźmiński ogłosił w środę start w wyborach na fotel prezesa PZPN. Co chce zmienić w polskiej piłce? Jaki ma plan na poprawę pozycji klubów w Europie? - Nie zamierzam robić wielkiej rewolucji. Osiemnaście zespołów w ekstraklasie. Popieram! - mówi w długim wywiadzie ze Sport.pl.

Wywiad Tomasza Włodarczyka z Markiem Koźmińskim można obejrzeć tutaj:

 
Więcej o:
Komentarze (16)
Kandydat na prezesa PZPN: Popieram reformę ligi. Boniek na pewno nie będzie mną sterował
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 3 razy 3

  Euro sreuro - już kolejny rok czekam co tam z łupieżem Lewego - czy dalej stosuje ten szampon?

  Dwa lata temu wiosną było sporo tych reklam a potem nagle się skończyły...

 • yorris

  Oceniono 3 razy 3

  A dlaczego nie rozszerzyć tego cyrku do - powiedzmy - 40 drużyn? Kto głupiemu zabroni? To i tak już znacząco nie obniży 'poziomu' tej tragifarsy, bo to już jest totalne dno i metr mułu, a ile da się zgarnąć na wdzięczności nowych 'ekstraklasowiczów' i tych, którzy nie spadną. Boniek, nie certol się - 40 klubów do ekstraklasy!

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  Jest ekstraklapa będzie super-hiperklapa

 • bodzislawiaks

  Oceniono 2 razy 2

  Po co taki przy-TAKiewicz kontynuator ? Tu powinien być ktoś o dwie klasy lepszy, zdecydowany nie sterowalny.

 • taiczo

  Oceniono 2 razy 2

  Argument nt. powiększenia ligi do 18 bo Polaków jest 40mln (co jest kłamstwem bo jest 37,7mln) to ABSURD. Jakoś Niemców jest niemal 80mln, a nie mają ligi 36-40 zespołowej. Korupcja to jedyne czego ten beton chce. Odkąd zrobiono eklape 16 zespołowa był kwik niezadowolonych i w końcu znów mają to co kochają. Handelki spółódzielnie bo na tym się znają. Zaś jak trzeba coś zbudować czy wyszkolić to już mocno nie halo.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 2 razy 2

  PZPN się skończył.

 • zero_cukru

  Oceniono 2 razy 2

  Po co w ogole wiec jada na Euro? Niech lepiej zostana w domach i wygraja kilka meczow na playstation. Polskie kompleksy znow daja o sobie znak. A co do ekstraklasy, nic juz tego grajdolu nie uratuje. Jak dla mnie ta liga powinna miec max. 12 zespolow, w pierwszej rundzie kazdy gra z kazdym (22 kolejki), a w drugiej pierwsze 6 druzyn graja kazda z kazda o mistrzostwo i europejskie puchary, a gorsze 6 druzyn o utrzymanie (2 zespoly automatyczny spadek i 1 zespol gra w barazach o pozostanie w lidze). Kazda druzyna zagralaby w 32 kolejkach, wiecej pieniedzy do podzialu dla 12 zespolow, ciekawsze mecze, walka o "cos" dla wszystkich. W innych, bogatszych ligach taki system dziala calkiem dobrze.

 • kwantax

  Oceniono 1 raz 1

  "Poziom" meczu ŁKS-Pogoń jest najlepszym argumentem przeciw idiotycznemu powiększaniu ligi. Chcecie mieć, bońki jedne, więcej takich meczów? To powioększcie ligę. najlepiej do 24 drużyn ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX