Wisła Kraków w końcu wydostała się ze strefy spadkowej! Czwarte zwycięstwo z rzędu

Wisła Kraków odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i wydostała się ze strefy spadkowej. W niedzielę po golu Vukana Savicevicia pokonała 1:0 Zagłębie Lubin.

- Do Lubina jedziemy po zwycięstwo - mówił Artur Skowronek, szkoleniowiec Wisły Kraków, która przed tygodniem efektownie pokonała Jagiellonię Białystok (3:0). W niedzielę jego zespół aż tak efektownie nie zagrał, ale prezentował się lepiej od Zagłębia. Już w 5. minucie gola mógł strzelić Alon Turgeman. Konrad Forenc obronił jednak jego strzał. Z kolejnymi długo sobie radzić nie musiał, bo to było jedyne celne uderzenie do przerwy.

Ekstraklasa traci gwiazdy. "Niedługo wrócą i będziemy ich witali z honorami"

P przerwie - gdy wydawało się, że Zagłębie w końcu zaczyna przejmować inicjatywę - gola dla Wisły strzelił Vukan Savicević. Była 64. minuta. Maciej Sadlok wrzucił piłkę w pole karne, gdzie niepotrzebnie z bramki wybiegł Forenc, który pokonany został przez Savicevicia ładną podcinką. Zagłębie po niespełna kwadransie mogło doprowadzić do wyrównania. Piłkę po strzale Lubomira Guldana w ostatniej chwili wybił jednak Rafał Janicki. Sędzia jeszcze konsultował tę sytuację z VAR, ale okazało się, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej.

Więcej goli w tym meczu nie padło. Wisła odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Jakże ważne, bo dzięki niemu w końcu wydostała się ze strefy spadkowej. Zajmuje teraz 13. miejsce, ale ma tyle samo punktów (23), ile 14. Korona, z którą Wisła zagra w następnej kolejce. Zagłębie zmierzy się wtedy z Wisłą Płock.