Górnik Zabrze wygrał bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie

W piątkowym meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze wygrał 2:0 z Arką Gdynia, choć do 83. minuty kibice nie oglądali żadnej bramki.

Górnik Zabrze i Arka Gdynia to kluby, które mają jeden cel na ten sezon - utrzymać się w PKO Ekstraklasie. Dlatego ich bezpośrednie starcie było ważne dla układu tabeli. Szkoda tylko, że nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Zaczęło się ciekawie, bo już w 16. minucie Łukasz Wolsztyński został staranowany przez Pavelsa Steinborsa, jednak Igo Angulo trafił tylko w słupek.

Ekstraklasa traci gwiazdy. "Niedługo wrócą i będziemy ich witali z honorami" [WIDEO]

Hiszpan zrehabilitował się jednak w 83. minucie, gdy popisał się ładnym strzałem z ostrego kąta. W doliczonym czasie gry było już 2:0 dla Górnia, a bramkę, z najbliższej odległości, zdobył Paweł Bochniewicz.

Tym samym Górnik ma 27 punktów po 22 kolejkach i jest 12., zaś Arka zajmuje dopiero 14. miejsce (21 pkt). Oprócz zespołu z Gdyni w strefie spadkowej znajduje się Wisła Kraków (20pkt) i ŁKS Łódź (14 pkt), ale oba kluby nie grały jeszcze w 22. kolejce.