Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi! Cztery zakazy stadionowe

Legia Warszawa ogłosiła, że odwołuje się od kary nałożonej przez Komisję Ligi. Klub został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. złotych, a wszystkie osoby znajdujące się podczas spotkania na Trybunie Północnej, zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz. - Nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej. (...) Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe - pisze klub w oświadczeniu.

W środę Komisja Ligi podjęła decyzję ws. transparentów wywieszonych przez kibiców Legii Warszawa w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS Łódź.

Zobacz wideo

Legia Warszawa odwołuje się od kary

- W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligii, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN - poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej Legia.com.

W trakcie meczu Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź (3:1) na trybunach pojawiły się dwa skandaliczne transparenty przygotowane przez kibiców stołecznego klubu. Jeden z nich skierowany był do Gregoire'a Nitota, francuskiego biznesmena, który zamierza przejąć Polonię Warszawa.

Legia nie zgadza się na odpowiedzialność zbiorową. Są cztery zakazy stadionowe

- Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. (...). Jednocześnie informujemy, że Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego