Legia Warszawa odwołuje się od decyzji Komisji Ligi! Cztery zakazy stadionowe

Legia Warszawa ogłosiła, że odwołuje się od kary nałożonej przez Komisję Ligi. Klub został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. złotych, a wszystkie osoby znajdujące się podczas spotkania na Trybunie Północnej, zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz. - Nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej. (...) Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe - pisze klub w oświadczeniu.

W środę Komisja Ligi podjęła decyzję ws. transparentów wywieszonych przez kibiców Legii Warszawa w trakcie niedzielnego meczu z ŁKS Łódź.

Zobacz wideo

Legia Warszawa odwołuje się od kary

- W związku z wpłynięciem do Klubu uzasadnienia decyzji Komisji Ligii, która nałożyła na Legię karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na najbliższy mecz PKO Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie meczu z ŁKS-em na Trybunie Północnej, informujemy, że Klub niezwłocznie złoży odwołanie od tej decyzji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN - poinformował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej Legia.com.

W trakcie meczu Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź (3:1) na trybunach pojawiły się dwa skandaliczne transparenty przygotowane przez kibiców stołecznego klubu. Jeden z nich skierowany był do Gregoire'a Nitota, francuskiego biznesmena, który zamierza przejąć Polonię Warszawa.

Legia nie zgadza się na odpowiedzialność zbiorową. Są cztery zakazy stadionowe

- Po pierwsze nie zgadzamy z karaniem Klubu za działania, których nie autoryzuje, nie akceptuje i na które nie ma realnego wpływu, szczególnie że są to działania uderzające pośrednio lub bezpośrednio w Legię i jej wizerunek. Po drugie nie zgadzamy się na wprowadzanie odpowiedzialności zbiorowej, dotyczącej ponad 7 tys. kibiców, z których absolutna większość nie miała nic wspólnego z wywieszonymi transparentami. (...). Jednocześnie informujemy, że Klub nałożył po meczu z ŁKS-em cztery zakazy stadionowe i przekazał na wniosek policji materiał wideo z monitoringu stadionowego

Więcej o: