Transferowy hit w ekstraklasie! Oficjalnie: Kenny Saief podpisał kontrakt

Kenny Saief podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Został wypożyczony do końca sezonu, a z informacji Sport.pl wynika, że Anderlecht będzie płacił większość jego kontraktu.

Kenny Saief został kolejnym nowym piłkarzem Lechii Gdańsk. Półtora roku temu 26-letni pomocnik został sprowadzony do Anderlechtu z KAA Gent za 3,7 mln euro, ale nie przebił się do pierwszego składu. W tym sezonie gra jedynie w rezerwach. W sumie wystąpił w 34 spotkaniach w belgijskim zespole, w których strzelił gola i miał cztery asysty.

Włodarczyk: Sama reforma Ekstraklasy nic nie da [WIDEO]

Zobacz wideo

Saief ma za sobą również grę w Lidze Europy w sezonach 2016/17 (Gent) i 2018/19 (Anderlecht) i Lidze Mistrzów w barwach ekipy z Gandawy w sezonie 2015-16. Ostatnio przebywał na półrocznym wypożyczeniu w FC Cincinnati. W MLS również nie sprawdził się. W dziewięciu spotkaniach zdobył bramkę i zapisał na konto dwie asysty. Saief jest Amerykaninem izraelskiego pochodzenia. Dotychczas cztery razy zagrał w reprezentacji USA.

Wcześniej gdańszczanie sprowadzili Conrado, Kirstena Tobersa, Bartosza Kopacza i Łukasz Zwolińskiego. Blisko przejścia do Lechii jest również Omran Haydary, jeden z czołowych piłkarzy I ligi.

Więcej o: