Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mioduski: To Polonia zyskała na akcji kibiców. Oczekiwania wobec Legii są zaskakujące

- Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność, jest co najmniej zaskakujące. Na tych samych transparentach nie raz pojawiały się napisy atakujące mnie bezpośrednio czy też pracowników klubu. Od tego też mam się odcinać? - mówi portalowi Legia.net Dariusz Mioduski, prezes i właściciel stołecznego klubu.

"Kisiel won z Legii" - taki transparent pojawił się na trybunach w trakcie niedzielnego meczu Legii z ŁKS-em (3:1). Skierowany był do 17-letniego Jakuba Kisiela, który na Łazienkowską trafił z Polonii Warszawa. Na Łazienkowskiej kibice Legii postanowili wywiesić także inny obraźliwy transparent. Drugi był skierowany był do Gregoire'a Nitota, francuskiego biznesmena, który zamierza przejąć Polonię.

Klub został ukarany grzywną w wysokości 50 tys. złotych, a wszystkie osoby znajdujące się podczas spotkania na Trybunie Północnej, zostały objęte zakazem wejścia na najbliższy mecz u siebie, choć część z nich mogła nawet nie wiedzieć o wywieszeniu transparentów.

Dariusz Mioduski skomentował całe zamieszanie. "Legia straciła na zamieszaniu, Polonia zyskała"

- Nic mnie, ani klubu z tą akcją nie łączy, więc oczekiwanie, że będziemy za nią brali jakąś odpowiedzialność, jest co najmniej zaskakujące. Na tych samych transparentach nie raz pojawiały się napisy atakujące mnie bezpośrednio czy też pracowników klubu. Od tego też mam się odcinać? Kiedy transparenty wymierzone są w klub, wszyscy piszą, że taki jest głos trybun. Kiedy dotyczą spraw zewnętrznych, ja jestem wzywany do tłumaczenia się. Mam odpowiadać za działania każdego kibica Legii? Gdyby wszystkie partie polityczne miały tłumaczyć się z działań swoich zwolenników, a gazety za każdego czytelnika, to popadlibyśmy w absurd. Nie znaczy to, że jesteśmy bezczynni i obojętni. Naszym zadaniem jako klubu jest dawać dobry przykład, edukować, wskazywać pozytywne wartości i robimy to każdego dnia na wiele sposobów - powiedział Dariusz Mioduski cytowany przez portal Legia.net.

- Wracając do samej akcji, to niestety łatwo było przewidzieć, że jej efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Można powiedzieć, że jeśli ktoś na niej zyskał, to właśnie Polonia. Dla nas same straty. Jako Legia powinniśmy być ponad to, jesteśmy najlepszym klubem w Polsce, walczymy o najwyższe cele. Nie rozumiem dlaczego mamy się w ogóle zajmować Polonią? Chyba że pod kątem sportowym w kontekście naszych rezerw - dodał prezes Legii, który także odniósł się do transparentu związanego z Kisielem. - Jakub Kisiel jest piłkarzem Legii i tym samym został członkiem naszej legijnej rodziny. To duży talent i bardzo chcieliśmy, aby do nas przyszedł. Cieszymy się, że jest z nami i zapewnimy mu pełne wsparcie i warunki do rozwoju - przyznał Mioduski.

"Legia nie potrzebowała rewolucji. Pekhart? Spory znak zapytania" [WIDEO]

Zobacz wideo

Mocna reakcja Michała Listkiewicza

- Haniebna akcja troglodytów mieniących się kibicami Legii wymaga odważnego stanowiska pana Dariusza Mioduskiego. Teraz jest czas na pokazanie swojej kultury i odpowiedzialności, panie Dariuszu. Opluwanie firmy chcącej ratować Polonię kompromituje nie tylko tych przygłupów - napisał były prezes PZPN na Twitterze.

Mioduski: - Łatwo jest zabierać głos w roli recenzenta, gdy nie ponosi się żadnej odpowiedzialności. Pan Listkiewicz był przez dwie kadencje prezesem PZPN. Co w tym czasie zrobił aby poprawić sytuację polskiej piłki klubowej i rozwiązać „problem kibicowski”? O ile pamiętam to nie były złote lata polskiej piłki. Zresztą to za kadencji Pana Listkiewicza zaczął się konflikt między kibicami Legii i ITI. Co wtedy zrobił ówczesny prezes PZPN? Jakie zdecydowane działania podjął? O ile pamiętam, żadne. Pisanie felietonów, żeby zwrócić na siebie uwagę jest prostsze niż podejmowanie konkretnych decyzji. To już wymaga odwagi - przyznał prezes Legii.

Więcej o:
Komentarze (32)
Mioduski: To Polonia zyskała na akcji kibiców. Oczekiwania wobec Legii są zaskakujące
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 20 razy 12

  Mioduski zwyczajnie boi się bandytów, którzy opanowali stadion i ich broni, bo jest ich zakładnikiem. Brednie, które z siebie wydala są wyjątkowo dla niego kompromitujące, czy ten, podobno dobry prawnik, nie widzi że robi z siebie kompletnego pajaca? Nigdy go nie ceniłem, ale teraz puka w dno od spodu.

 • robsonrb

  Oceniono 22 razy 12

  Właśnie Pana totalna bierność na wybryki zwierzyńca doprowadziła do tej sytuacji a teraz pan prezes i właściciel tego klubu chowa głowę w piasek twierdząc że to nie my tylko kto Żydzi murzyni czy chińczyki... żałosne, ale dopóki pan będzie bronić patologii na swoim obiekcie to mam nadzieję że za każdym razem kara będzie podwajana

 • pablo_spear

  Oceniono 14 razy 8

  Odpowiedzialny jest organizator meczu za wszystko co sie dzieje na boisku i na trybunach.

 • karol_lepkowski

  Oceniono 14 razy 8

  Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce XDDD. Wy siebie klubem nazywacie? XDDD

 • zmichalg1

  Oceniono 8 razy 6

  Pan Mioduski powinien być mniej pobłażliwy względem tzw. stowarzyszeń kibicowskich i innych organizatorów tzw. "opraw" meczowych.

 • jednorazowe

  Oceniono 16 razy 6

  Masz pan monitoring, ochronę i tzw. stewardów, możliwość wezwania policji na stadion. Tchórz na pasku mafii z „Żylety”.

 • gunston

  Oceniono 8 razy 6

  A czy te kary przynoszą jakieś rezultaty bo ja nie zauważyłem. Komisja Ligi sama powinna dostać karę za nieskuteczność w walce ze stadionowymi chuliganami. Organy ścigania też nie widzą problemu, mimo że publicznie grozi się osobom prywatnym. Dlatego też kapitał będzie omijał polską piłkę szerokim łukiem.

 • nawrop

  Oceniono 9 razy 5

  Opinie Pana Prezesa Mioduskiego w cytowanym wywiadzie o - "korzyściach" Polonii, o Panu Listkiewiczu i o wsparciu dla szykanowanego Juniora byłyby "zabawne", gdyby nie powaga sytuacji.
  Pan Mioduski jest Prezesem b. dużego Klubu, a nie kierownikiem klubokawiarni osiedlowej.
  Takie wypowiedzi są wodą na młyn dla tych "bohaterskich" wyborców PIS z Żylety.

 • vovik

  Oceniono 4 razy 4

  Legia to chory stan umysłu. Ściąga tylko najgorsze szuje, bo tylko tacy tam pasują. Dwa dorki Mioduski z Leśniodorkiem od razu tam się przyjęli i na swojskich zakapiorów wyszli.
  Legły opluje konkurenta i powie, że to on na tym skorzystał, bo przecież wszyscy o tym mówią, a sama Legia na tym dobrze nie wyszła.

  Miodusek mówi, że nie jest odpowiedzialny za wielkie transparenty na stadionie Legii. Nie wie, co mu do domu wnoszą. No taki głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX