Maciej Makuszewski odszedł z Lecha Poznań. Piłkarz wraca do byłego klubu

Maciej Makuszewski wraca do Białegostoku. 30-letni skrzydłowy podpisał półroczny kontrakt z Jagiellonią z opcją przedłużenia w zależności od liczby występów w klubie z Podlasia - dowiedział się Sport.pl.

Zaledwie pięć meczów w ekstraklasie zebrał w tym sezonie były reprezentant Polski w Lechu Poznań. W pierwszym składzie „Kolejorza” Maciej Makuszewski wybiegł tylko raz, w spotkaniu z Arką Gdynia (0:0). W pozostałych 16 meczach były reprezentant Polski siedział na ławce rezerwowych lub na trybunach.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo {{description}}

Sytuacja Makuszewskiego w Lechu nie była więc najlepsza. Pomocnikowi zimą zakomunikowano, że może sobie szukać nowego klubu. Tak można odbierać brak powołania na obóz przygotowawczy w Turcji.

30-latek występował już w Jagiellonii, w latach 2010-12. Grał także m.in: w Tereku Groznym i Lechii Gdańsk. Ma na swoim koncie pięć występów w reprezentacji Polski. Ostatni raz zagrał z Meksykiem (0:1) w listopadzie 2017 roku.

Warunkiem ściągnięcia Makuszewskiego było rozwiązanie kontraktu Jagiellonii Białystok z Mile Savkoviciem, do którego doszło w środę. 27-letni serbski pomocnik w obecnym sezonie ekstraklasy wystąpił tylko w trzech meczach.

Więcej o: