Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były reprezentant Polski blisko transferu. Lech Poznań chce się go pozbyć

Maciej Makuszewski w lutym 2020 roku prawdopodobnie odejdzie z Lecha Poznań - informuje poznański oddział "Gazety Wyborczej". Skrzydłowy, niechciany w drużynie Dariusza Żurawia, może przenieść się do Jagiellonii Białystok.

Zaledwie pięć występów w ekstraklasie zebrał w tym sezonie Maciej Makuszewski. W pierwszym składzie Lecha Poznań wybiegł tylko raz, w spotkaniu z Arką Gdynia (0:0). W pozostałych 16 meczach były reprezentant Polski siedział na ławce rezerwowych lub na trybunach.

Sytuacja Makuszewskiego w Lechu, delikatnie mówiąc, nie jest więc najlepsza. Pomocnikowi zimą zakomunikowano, że może sobie szukać nowego klubu. Nie wiadomo, czy zrobiono to oficjalnie, ale tak można odbierać brak powołania na obóz przygotowawczy w Turcji.

Lech stracił miliony euro przez kontuzje piłkarza. "To mógł być transfer już zimą"

Zobacz wideo

Maciej Makuszewski odejdzie z Lecha, ale zostanie w ekstraklasie?

Poznański oddział "Gazety Wyborczej" poinformował, że Makuszewski niebawem prawdopodobnie odejdzie z Lecha. Dariusz Żuraw nie widzi dla niego miejsca w zespole, a jego kontrakt bardzo obciąża klubowy budżet (tylko Dani Ramirez i Christian Gytkjaer mają zarobki na podobnym poziomie). Na konto 30-latka miesięcznie wpływa 70 tys. złotych.

Wysokie zarobki sprawiają, że Makuszewskiemu nie spieszy się z odejściem. Klub zaproponował mu rozwiązanie kontraktu, ale on na takie rozwiązanie się nie godzi. Nie tyle nie godzi w ogóle, co oczekuje wypłacenia przynajmniej części pieniędzy, jakie miałby zarobić do czerwca. Na to nie godzą się jednak szefowie Lecha. 

Wiele wskazuje jednak na to, że klub i zawodnik dojdą do porozumienia. Pozyskaniem Makuszewskiego zainteresowała się bowiem Jagiellonia Białystok, w której piłkarz występował w latach 2010-2012. 30-latek jest zainteresowany powrotem do byłego klubu. W nim nie będzie mógł co prawda liczyć na zarobki tak wysokie, jak w Poznaniu, ale Lech prawdopodobnie pokryje różnicę w wysokości pensji, która będzie powstawać do czerwca (wówczas wygasłaby umowa Makuszewskiego z "Kolejorzem".

Zdaniem "Gazety Wyborczej" Makuszewski - 5-krotny reprezentant Polski - negocjuje już warunki kontraktu z Jagiellonią. O zbliżającym się transferze świadczyć ma natomiast wystawienie na sprzedaż luksusowego domu piłkarza, znajdującego się pod Poznaniem.