Oficjalnie: Najlepszy strzelec I ligi w ekstraklasie! Kolejne duże wzmocnienie

Omran Haydary zawodnikiem Lechii Gdańsk. Najlepszy strzelec 1. ligi podpisał z klubem trzyletnią umowę z opcją przedłużenia jej o dwa lata.

Omran Haydary był jednym z czołowych piłkarzy 1. ligi. Urodzony w Holandii reprezentant Afganistanu strzelił 12 goli i zaliczył dwie asysty w 20 meczach tego sezonu i był najlepszym strzelcem zaplecza ekstraklasy. Wiosną nie pomoże jednak zespołowi w walce o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz wideo

W poniedziałek Haydary przechodził testy medyczne w Lechii Gdańsk, a we wtorek podpisał z nią kontrakt. Zawodnik związał się z klubem trzyletnią umową z opcją przedłużenia jej o dwa lata.

Lechia Gdańsk pozyskała też Zwolińskiego i Ze Gomesa

To kolejne wzmocnienie ofensywy Lechii Gdańsk, która pozyskała również Łukasza Zwolińskiego z HNK Goricy. Kontrakt 26-latka z chorwackim klubem wygasał wraz z końcem sezonu i dogadał się ws. przenosin do Lechii już ponad tydzień temu. We wtorek klub poinformował, że zawodnik dołączy do drużyny już teraz. Zwoliński w tym sezonie strzelił cztery gole w 17 meczach ligi chorwackiej.

Do Lechii, na zasadzie wypożyczenia, trafił też Ze Gomes. Młody napastnik występował ostatnio w Benfice.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.