Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lechia Gdańsk wypożyczyła piłkarza Benfiki Lizbona. Grał w Lidze Mistrzów

Lechia Gdańsk poinformowała o wypożyczeniu do końca sezonu Jose Ze Gomesa, wychowanka Benfiki Lizbona. Portugalczyk zdążył zadebiutować w pierwszym zespole, a także zagrać w spotkaniu Ligi Mistrzów.

Jose Ze Gomes to 20-letni napastnik. Portugalczyk jest wychowankiem Benfiki Lizbona. Zadebiutował w pierwszej drużynie w sezonie 2016/2017, gdy wystąpił w spotkaniach ligi portugalskiej, Pucharu Portugalii i Lidze Mistrzów, gdy wszedł na boisko w 82. minucie wyjazdowego meczu z Napoli, przegranego przez portugalski klub 2:4.

Zobacz wideo

Występował głównie w zespole rezerw Benfiki, skąd został wypożyczony do Portimoense SC. W barwach tego klubu wystąpił w ośmiu meczach ligi młodzieżowej, w których zdobył 4 bramki. Portugalczyk grał także w reprezentacjach młodzieżowych (od U-15 do U-20), w których został mistrzem Europy U-17 i U-19.

Lechia Gdańsk pilnie potrzebowała wzmocnień, z powodu odejścia kilku kluczowych piłkarzy, m.in. Haraslina, Sobiecha czy odsuniętych od zespołu Peszki i Wolskiego, a także problemów finansowych klubu. W pierwszym meczu po przerwie zimowej, zremisowała 2:2 ze Śląskiem Wrocław, choć prowadziła 2:0.