Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Amerykanie zachwyceni Jarosławem Niezgodą. "Ma naturalny talent"

- Ma naturalny talent do strzelania goli. Jest też świetnym człowiekiem. Przykłada się do treningów, ma dobrą etykę pracy - wychwala Jarosława Niezgodę Giovanni Savarese, trener Portland Timbers.

Pod koniec stycznia Jarosław Niezgoda przeniósł się z Legii Warszawa do Portland Timbers. Transfer napastnika do klubu z amerykańskiej ligi MLS wydłużył się, bo Polak przechodził kolejne testy medyczne. Wyszło m.in., że musi drugi raz przejść zabieg ablacji ze względu na arytmię serca.

Ekstraklasa traci gwiazdy. "Niedługo wrócą i będziemy ich witali z honorami"

Zobacz wideo

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzebuje tego zabiegu. Wiedzieliśmy, że przeszedł go już wcześniej, w tej sprawie dobrze funkcjonowała nasza komunikacja z Legią - zapewnia trener Portland Giovanni Savarese w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Niezgoda gwiazdą MLS?

Savarese jest pod wrażeniem Niezgody. Jego zdaniem Polak idealnie będzie pasował do MLS. - Widziałem natomiast wiele meczów z jego udziałem, głównie korzystając z różnych platform internetowych. Miał charakterystykę, która może być przydatna w MLS - stwierdził. Przyznał także, że wraz ze współpracownikami obserwowali Niezgodę od roku.  

- Wiedzieliśmy, że zdobywa wiele bramek. Ma naturalny talent do strzelania. Ponadto słyszeliśmy, że jest też świetnym człowiekiem. Przykłada się do treningów, ma dobrą etykę pracy - dodał.