Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Piłkarz Cracovii skazany za ustawianie meczów

David Jablonsky, piłkarz Cracovii, został prawomocnie skazany za ustawianie meczów w lidze czeskiej. Jego sprawą zajmą się teraz Komisja Dyscplinarna FIFA i czeski związek piłki noznej.

W 2013 roku Jablonsky grał w zespole TK Teplice. Brał wówczas udział w ustawianiu meczów drużyny do lat 21. Miał odegrać kluczową rolę w procederze powiązanym z azjatycką mafią bukmacherską, która ustawiała mecze w Czechach i na Słowacji. Piłkarz został skazany w 2018 roku przez sąd na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu i 20 tys. koron grzywny.

Zobacz wideo

Jego wyrok uprawomocnił się jednak dopiero w listopadzie, o czym poinformował portal seznamzpravy.cz. Teraz sprawą zawodnika Cracovii zajmie się czeski związek piłki nożnej oraz Komisja Dyscyplinarna FIFA, jeśli dyskwalifikacja będzie dłuższa niż 3 miesiące.

Czech przeniósł się do Cracovii z Lewskiego Sofia latem 2019 roku. Zespół Michała Probierza po 21 meczach obecnego sezonu jest wiceliderem tabeli. Istnieje jednak duże ryzyko, że po decyzji czeskiego związku FIFA zdecyduje, że dyskwalifikacja będzie obowiązywać także w innych krajach członkowskich, przez co Jablonsky nie mógłby pomóc krakowskiej drużynie w walce o mistrzostwo.