Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Kisiel - won z Legii". Ojciec piłkarza: Jestem w szoku. Martwię się, czy syn może bezpiecznie chodzić po mieście

- Nie mam pojęcia, dlaczego zaatakowano Kubę. Ktoś ponoć rozpuścił plotkę, że jeszcze jako piłkarz Polonii nienawidzi Legii i zamalowywał jej symbole na mieście. To totalna bzdura. Był wychowany w domu, gdzie kibicuje się temu klubowi - tłumaczy Sport.pl Paweł Kisiel, ojciec Jakuba, nowego zawodnika Legii Warszawa i reprezentanta Polski do lat 17. W listopadzie ubiegłego roku wraz z całą rodziną został zaatakowany przed klubową bursą, a w niedzielnym meczu na trybunach przy Łazienkowskiej pojawił się obraźliwy transparent pod jego adresem.

"Kisiel won z Legii" - taki transparent pojawił się na trybunach w trakcie niedzielnego meczu Legii z ŁKS-em (3:1). Skierowany był do 17-letniego Jakuba Kisiela, który na Łazienkowską trafił z Polonii Warszawa. W poniedziałek klub wydał specjalny komunikat w tej sprawie. "Stadion to miejsce rywalizacji sportowej, a fundamentalną wartością sportu jest szacunek. To także jedna z najważniejszych wartości jakie wyznajemy w Legii Warszawa. Zawsze jednoznacznie krytycznie oceniamy wszelkie zachowania, które są sprzeczne z tą wartością" - czytamy w oświadczeniu Legii Warszawa.

Tomasz Włodarczyk: „Kisiel – won z Legii”. Jak się czyta takie transparenty o własnym synu?

Paweł Kisiel: Powiem panu, że jestem w szoku. Trudno mi powiedzieć cokolwiek sensownego. Jest mi przykro. Czym sobie zawinił młody chłopak na takie traktowanie?

Trenowaniem w Polonii?

- Trafił tam jako dzieciak. W wieku trzynastu lat. Wcześniej mieszkał z nami w Pułtusku. Skończył szkołę podstawową więc zastanawialiśmy się, jaką powinien obrać drogę, aby rozwijać się piłkarsko. Pojawiła się szansa na treningi w Polonii. Zagrał jeden sparing, drugi przeciwko Hercie Berlin, spodobał się. W ten sposób wylądował przy Konwiktorskiej. Przenosiny do Warszawy wydawały się dobrym ruchem. Sześćdziesiąt kilometrów od domu. Mogliśmy odwiedzać go z żoną regularnie, a przebywał już w znacznie poważniejszym otoczeniu. Otwierały się nowe możliwości. Nigdy nie myślałem, że dzieciak, który chce tylko grać w piłkę i nie patrzy w takim wieku na emblematy klubowe może mieć z tego powodu kłopoty. Legia w tamtym czasie nawet nie patrzyła w jego stronę. Ja, wieloletni kibic Legii, zaniósłbym go do klubu na rękach, gdyby pojawiło się takie zainteresowanie. Wtedy to były jednak za wysokie progi.

Legia jednak w końcu się odezwała.

- Pierwsze kontakty miały miejsce już półtora roku temu. Rozmawialiśmy, ale nie było jeszcze konkretów. Podpisaliśmy niski kontrakt z Polonią. Kuba szybko się rozwijał. Trafił do kadry Mazowsza, a w tamtym roku do reprezentacji Polski do lat 16. W Polonii zaczął grać ze starszym rocznikiem. Widać było, że potrzebuje zmian. Kolejnych wyzwań. W końcu się zdecydowaliśmy. Umowa wygasała w lipcu. Kluby porozumiały się, żeby puścić go pół roku wcześniej.

Transparent to nic. W tamtym roku było znacznie niebezpieczniej.

- To był 17 listopada. Mecz Centralnej Ligi Juniorów z UKS Naki Olsztyn. Spotkanie zaczęło się dość późno, bo o godzinie 18. Polonia wygrała wysoko 9:2. Przyjechałem na ten mecz z żoną i młodszą siostrą Kuby. Po spotkaniu czekaliśmy na niego na parkingu przed stadionem. Było już ciemno. Napastnicy pewnie nas obserwowali. Wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy w stronę bursy na Powiślu. Oni za nami. Gdy podjechaliśmy pod budynek, wyszedłem z auta, aby wyciągnąć rzeczy Kuby. Wtedy zostałem wepchnięty do środka. Żona i córka siedziały z tyłu. Kuba z przodu. Opryskano nas gazem. Trochę poszarpano. Podkreślam poszarpano, by gdyby miano nas pobić, to skończyłoby się znacznie gorzej. Kuba został jeszcze zwyzywany. Napastnicy uciekli. Niewiele pamiętam z tego zdarzenia. Nigdy w czymś takim nie uczestniczyłem. Wszyscy byliśmy w szoku...

"Legia nie potrzebowała rewolucji. Pekhart? Spory znak zapytania" [WIDEO]

Sprawa miała jakąś kontynuację?

- Obok bursy jest kawiarnia. Goście, którzy siedzieli wewnątrz widzieli całe zdarzenie. Wezwali policję. Jeden z nich spisał numery rejestracyjne. Na miejsce przyjechał radiowóz. Spisano nasze zeznania, ale niewiele mogliśmy powiedzieć. Wszystko działo się szybko. Do tego szok. Właściwie nic z tego nie pamiętam. Żadnych twarzy itd. Nie mam pojęcia, kto nas zaatakował. Ponoć dzięki rejestracji namierzono napastnika, ale nie wiem, na jakim etapie jest sprawa.

Zastanawiał się pan, dlaczego zaatakowali akurat syna?

- Nie mam pojęcia. Ktoś ponoć rozpuścił plotkę, że Kuba jako piłkarz Polonii nienawidzi Legii i zamalowywał jej symbole na mieście. To totalna bzdura. Powtarzam, był wychowany w domu, gdzie kibicuje się w Legii. Sam może nigdy nie był jakimś fanatykiem, ale jeśli już miał z kimś sympatyzować, to właśnie z Legią. Często rozmawiamy. Syn jest ze mną szczery. To dobry, cichy i ułożony chłopak. Nigdy by czegoś takiego nie zrobił. Sam bym go wtedy wytargał za uszy. Poza tym przecież on mieszka w bursie z chłopcami z Polonii i Legii. Z legionistami gra w kadrze U-17. Nigdy nie miał tam żadnych problemów. Ze wszystkimi żył po koleżeńsku. I jeszcze jedno. Czy bylibyśmy na tyle głupi, żeby po takim jego wyskoku, podpisywać kontrakt z Legią? Mógł trafić do innego klubu, ale chciał spróbować w najmocniejszym w Polsce. Nie wiem, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Kto miałby rozpuszczać nieprawdziwe informacje na temat syna? Może mu zazdrości. Może ma w tym jakiś interes. 

Legia kontaktowała się z panem po niedzielnym meczu?

- Nie. Dzwonił jedynie Zbigniew Boniek i trener kadry – Marcin Dorna. Z klubem rozmawia raczej menedżer Kuby. Wiem tylko, że sprawa ma być wyjaśniana. Syn na razie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji w La Mandze. We wtorek ma dołączyć do drugiego zespołu Legii na obóz przygotowawczy. Jak wróci, wspólnie z klubem zastanowimy się, co dalej. Bogu ducha winny chłopak chce tylko grać w piłkę. Jest młody, a skupia się na nim gigantyczna, niezrozumiała agresja. Mam nadzieję, że wszystko się uspokoi. Na dziś, jako rodzic muszę się jednak martwić, czy Kuba może bezpiecznie chodzić po Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (109)
"Kisiel - won z Legii". Ojciec piłkarza: Jestem w szoku. Martwię się, czy syn może bezpiecznie chodzić po mieście
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 27 razy 27

  Senator Romaszewski ze łzami w oczach mówił kiedyś o kibicach Legii - "Tacy jak oni walczyli w Powstaniu..." Niech mu ziemia lekką będzie ale mądry to on nie był.

 • el.commendante

  Oceniono 25 razy 25

  Jak długo jeszcze to państwo będzie tolerować zorganizowane kibolskie grupy przestępcze o charakterze zbrojnym! Przecież te kibolskie śmiecie powinni czeznąć w pierdlu!

 • 0roman0

  Oceniono 22 razy 22

  Moje pytanie nie dotyczy tylko Legi ale każdego z klubów piłkarskich. Czy tak naprawdę komuś zależy na powstrzymaniu stadionowego bandyctwa? Przecież ci stadionowi bandyci robią co chcą a kluby tak jak ostatnio Legia wydają jakieś śmieszne oświadczenia które niczego nie zmieniają i nawet nie nazywają problemu po imieniu.
  Gdzie są obserwatorzy z ramienia Ekstraligi i PZPN? Dlaczego nie przerywają meczy tylko i oni udają że nic się nie dzieje. Czy naprawdę wszyscy boją się kiboli?

 • toni42

  Oceniono 20 razy 20

  Gdzie my zyjemy? Byly gracz Poloni moze byc zasztyletowany na ulicy, bo pewnym kibolom Legii nie podoba sie jego przeszlosc!!!
  Jezeli Legia nie zostanie ODPOWIEDNIO ukarana, to LIGA S.A. otworzy PUSZKE PANDORY i zacznie sie polowanie na pilkarzy obcych klubów i ich zagranicznych wlascicieli.

 • el.pistolero

  Oceniono 15 razy 15

  Wcale się nie dziwię, że mądrzy, bardzo bogaci Polacy nie chcą inwestować w polskie kluby piłkarskie. Trzymają się z dala od kibolskiej patologii, trzęsącej klubami z drugiego fotela. Między innymi dlatego, corocznie doświadczamy pucharowego tzw eurowpierdoIu.

 • 3starkillah

  Oceniono 15 razy 15

  Proszę - jak dzielni rycerze prewencyjnie dbają o swój klub. Tyle starań o drużynę z ligi poziomu Lichtensteinu. Prawdziwi dżentelmeni.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 16 razy 14

  "Fabryka małp.
  Fabryka psów.
  Rezerwat dzikich stworzeń.
  Zajadłych tak.
  Że nawet Bóg.
  I Bóg im nie pomoże."

  Lady Pank to przewidziało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX