Wisła Kraków rozbiła Jagiellonię Białystok! Kapitalny gol 17-latka!

W meczu 21. kolejki ekstraklasy Wisła Kraków pokonała Jagiellonię Białystok 3:0. Trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił 17-letni Aleksander Buksa!

Wisła Kraków wciąż jest w bardzo złej sytuacji. Przed tą kolejką zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli. Krakowianie walczą o życie, bo biorąc pod uwagę ich problemy finansowe, spadek mógłby oznaczać koniec funkcjonowania klubu. Widać to było w ich pierwszym tegorocznym spotkaniu. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" zagrali z wielką determinacją.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub:

Udany debiut nowego napastnika Wisły

W pierwszej połowie gospodarze byli zdecydowani lepsi. Stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Izraelczyk Alon Turgeman. Nowy napastnik Wisły wykorzystał kontrę, wyprowadzając "Białą Gwiazdę" na prowadzenie. Turgeman debiutował w sobotę w barwach krakowskiej drużyny. Goście odpowiadali głównie akcjami Jesusa Imaza, ale brakowało w nich precyzji.

Gol 17-latka

W drugiej odsłonie gry Wisła podwyższyła prowadzenie. W 56. minucie nowy bramkarz Jagiellonii Dejan Iliew wyszedł przed pole bramkowe, zderzył się z kolegą z drużyny, a zamieszanie wykorzystał Kamil Wojtkowski, który trafił na pustą bramkę. W 86. minucie wynik meczu ustalił 17-letni Aleksander Buksa pięknym strzałem w samo okienko!

Po tym meczu Wisła wciąż jest przedostatnia w tabeli, ale do 14-stej Arki Gdynia traci już tylko punkt. Jagiellonia spadła na 9. miejsce.