Cracovia wygrała ważny mecz i została nowym liderem ekstraklasy!

Wróciła ekstraklasa! Cracovia pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0 w pierwszym piątkowym meczu 21. kolejki ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Sergiu Hanca.

W pierwszym piątkowym spotkaniu zmierzyły się drużyny, które w tym sezonie mają zupełnie inne priorytety. Gospodarze przed tą kolejką byli na 13. miejscu w lidze, a gości byli wiceliderami. W przypadku zwycięstwa Cracovia tymczasowo wskoczyłaby na pierwsze miejsce w tabeli.

Radosław Majdan typuje nowego mistrza Polski!

W pierwszej połowie lepiej wyglądali piłkarze Arki. To oni stwarzali groźniejsze sytuacje, byli bliżej pokonania bramkarza Michala Peskovicia. Niespodziewanie to goście po jednej z nielicznych akcji strzelili gola. W 37. minucie bramkę dla Cracovii zdobył Sergiu Hanca. Rumun wykorzystał rzut wolny tuż przed polem karnym gospodarzy, a piłka odbiła się jeszcze od muru i zmyliła Pavelsa Steinborsa.

Cracovia nowym liderem!

W drugiej części gry Arkowcy próbowali odpowiedzieć "Pasom", ale brakowało im skuteczności pod bramką rywali. Wynik 0:1 utrzymał się do końca meczu. Cracovia odniosła cenne zwycięstwo, po którym awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. Ma punkt przewagi na drugą Legią Warszawa, która w niedzielę zmierzy się u siebie z Łódzkim Klubem Sportowym. Arka jest na 13. miejscu.