Oficjalnie: Wisła Kraków pozyskała nowego piłkarza! To Alon Turgeman

Na kilka dni przed pierwszym w rundzie wiosennej spotkaniem z Jagiellonią Białystok Wisła Kraków wzmocniła swoją kadrę. Pochodzący z Izraela Alon Turgeman o złożył podpis na kontrakcie i najbliższe pół roku spędzi w Krakowie na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu i przedłużenia kontraktu o dwa lata.

Alon Turgeman został zawodnikiem Wisły Kraków. Piłkarz z Izraela został wypożyczony z Austrii Wiedeń i najbliższe pół roku będzie grał jako zawodnik "Białej Gwiazdy". 

Zobacz wideo

Zawodnik rozegrał łącznie 130 spotkania w Maccabi Haifa, strzelając przy tym 35 bramek. W tym czasie zadebiutował także w rozgrywkach Ligi Europy, w których zagrał w 9 spotkaniach i zanotował 2 trafienia. W sezonie 2015/2016 rozpoczęła się jego wędrówka po innych drużynach, podczas której odwiedził Hapoel Tel Aviv, Bnei Yehuda oraz odwiecznego rywala Maccabi - Hapoel Haifa. W lipcu 2018 roku został oficjalnie zawodnikiem klubu Austria Wiedeń, dla którego rozegrał 28 spotkań i zdobył 10 bramek.

Wisła Kraków walczy o utrzymanie

Wisła Kraków przed wznowieniem rundy wiosennej Ekstraklasy jest na piętnastym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Czeka ich walka o utrzymanie do prawdopodobnie ostatniej kolejki obecnego sezonu rozgrywek. 

Więcej o: