Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Midakowie wycofują się z Arki Gdynia. Wszystko przez skandaliczne zachowanie kiboli

Jak informuje portal Weszlo.com, wycofanie się z Arki Gdynia Dominika i Włodzimierza Midaków to tylko kwestia czasu. Na decyzję właścicieli klubu kluczowy wpływ miały mieć negatywne reakcje kibiców na ich działalność.

Dominik i Włodzimierz Midakowie nie chcą być dłużej właścicielami Arki Gdynia - poinformował portal weszlo.com. Kluczową kwestią przy podjęciu decyzji o opuszczeniu klubu miały być reakcje środowiska kibicowskiego na ich działania. Teraz ich odejście to tylko kwestia czasu. 

Zobacz wideo

W ostatnich tygodniach pojawiało się coraz więcej zdjęć potwierdzających informacje, że kibice mają już dość obecnych właścicieli Arki. Portal weszlo.com wymienia obrażanie, transparenty czy strach władz gdyńskiego klubu przed pojawianiem się w mieście. Wszystko miała podkreślić "wizyta gdyńskiej delegacji w zeszłym tygodniu pod domem rodziców Dominika Midaka pod Warszawą". "Midak = oszust. Won z naszej Arki" - transparent z takim napisem pojawił się na ogrodzeniu.

Dominik Midak już wcześniej chciał odejść z Arki Gdynia

Pierwszy raz Dominik Midak miał chcieć opuścić Arkę przy decyzji o zwolnieniu trenera Zbigniewa Smółki na zaledwie chwilę przed derbami Trójmiasta w kwietniu 2019 roku. Wtedy sytuacja była jednak o wiele spokojniejsza, a teraz presja kibiców zdecydowanie wzrosła, co przyspieszyło podjęcie decyzji przez Midaków. Chcą odzyskać choć część zainwestowanych pieniędzy, ale tak naprawdę mają być gotowi oddać ją za symboliczną kwotę, byle odzyskać spokój.  

Dominik Midak został nowym właścicielem Arki Gdynia latem 2017 roku. Przejął on 60,75% akcji klubu z pomocą swojego ojca, Włodzimierza, który działa w branży zajmującej się recyklingiem i gospodarowaniem odpadów. Arka Gdynia przed wznowieniem gier w PKO BP Ekstraklasie znajduje się na 13. pozycji w tabeli ligowych rozgrywek. 

Więcej o:
Komentarze (62)
Midakowie wycofują się z Arki Gdynia. Wszystko przez skandaliczne zachowanie kiboli
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 33 razy 27

  Kolejny klub piłkarski niszczony przez kibolstwo, czy tak zwanych patriotów , bijące sece PiSlamu.

 • glencok

  Oceniono 27 razy 25

  Mam nadzieję że odejdą jak Osuch z Zawiszy. Tam też przez 2 lata kibole walczyli żeby się go pozbyć. A Zawisza w tedy zgarnął Puchar i Superpuchar Polski. I Osuch odszedł, ale tak wszystko załatwił że kibole liczący na przejęcie przez swoich kolesi klubu w pierwszej lidze zostali wykiwani i Zawisza stoczył się do ostatniej ligi. Dzięki nim wyłącznie. Tak jak w Bydgoszczy żal prawdziwych kibiców i drużyny, ale przynajmniej kibole niech nic z tego nie mają.

 • muppet.show

  Oceniono 26 razy 20

  A może Midaków wykupi to stadionowe bydło, które przecież 'wi lepiej, a dla areczki to wszystko!'. Chyba znajdzie się tam jeden, który będzie w stanie postawić trzy krzyżyki na umowie? Po co wam, menadżerowie spod biedry jakiś kolejny nieudolny właściciel? Sami będziecie 'rzundzić"! :)))

 • andrzej.wald

  Oceniono 16 razy 14

  Kulczyk nigdy nie chciał wejść do żadnego polskiego klubu piłkarskiego jako właściciel ani żadna z jego firm. W ITI Walter przekonał Wejcherta do kupna Legii. Skończyło się "uczczeniem" przez kiboli minuty ciszy po śmierci Jana Wejcherta w postaci odśpiewania przyśpiewki "jeszcze jeden" adresowanej oczywiście pod adresem Waltera. Dopóki to kibole będą rządzić w polskich klubach to coraz więcej klubów będzie funkcjonować tak jak to miało miejsce w Wiśle Kraków. Ale do tego by zmienić tą sytuację potrzebne jest wsparcie państwa w postaci policji, prokuratury i sądów by z tym bandytyzmem sobie poradzić i normalne firmy i ludzie mogli zarządzać polskimi klubami. Wtedy tylko mają szansę grać w Lidze Mistrzów, a nie na peryferiach europejskiej piłki. Bez profesjonalizmu, akademii piłkarskich, sponsorów przepaść między polskimi klubami, a czołówką europejską będzie tylko się pogłębiać. Jak może być to wystarczy spojrzeć na siatkówkę, gdzie odnosimy tak sukcesy na szczeblu reprezentacji jak i w klubach na arenie europejskiej.

 • aso77

  Oceniono 16 razy 12

  Rozumie i zgadzam się z właścicielami klubu ,buractwo z niskim ilorazem inteligencji nie zasługuje na klub i nie warto tracić zdrowie dla bez mózgowych kiboli

 • norge

  Oceniono 22 razy 10

  Ha, ha, ha, to teraz zjazd po nieheblowanej desce do okręgówki i bardzo dobrze, jak wiadomo AG to KŚ!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX