Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Prezes Lecha Poznań potwierdza hitowy transfer! "Jesteśmy blisko"

- Jesteśmy blisko pozyskania Daniego Ramireza - zdradził prezes Lecha Poznań Karol Klimczak. Piłkarz ŁKS-u Łódź ma zastąpić w nowym zespole Darko Jevticia.

Lech Poznań jest bardzo blisko pozyskania Daniego Ramireza z ŁKS-u Łódź. Hiszpan był jednym z czołowych piłkarzy ekstraklasy w rundzie jesiennej - w 21 meczach strzelił sześć goli i zaliczył cztery asysty. ŁKS już znalazł jego zastępcę, będzie nim inny Hiszpan - Antonio Dominguez z trzecioligowego Algeciras.

Karol Klimczak potwierdza: Dani Ramirez o krok od Lecha Poznań

- Fakty są takie, że jesteśmy blisko pozyskania Daniego Ramireza, choć wiadomo, że czasem coś potrafi się wysypać nawet na ostatniej prostej. Pozostały testy medyczne i złożenie podpisów pod dokumentami. Tego zawodnika chcemy ściągnąć na zasadzie transferu definitywnego - powiedział podczas audycji "Sportowa Arena" na antenie Radia Poznań Karol Klimczak.

Lech Poznań może stracić najlepszego piłkarza? Trener komentuje:

Zobacz wideo

Ramirez będzie musiał zastąpić w Lechu Darko Jevticia, który odszedł z Lecha do rosyjskiego Rubina Kazań. W rundzie jesiennej Jevtić miał bardzo podobny bilans do Ramireza - strzelił tyle samo goli (sześć) i zaliczył o jedną asystę więcej (pięć). 

Pewne jest to, że Ramirez nie zadebiutuje w nowym zespole w najbliższej kolejce - będzie zawieszony na sobotnie starcie z Rakowem Częstochowa za nadmiar żółtych kartek.