Legia Warszawa pobije transferowy rekord ekstraklasy! Wiadomo, ile otrzyma za Majeckiego

Radosław Majecki niebawem zostanie najdroższym zawodnikiem w historii ekstraklasy. Bramkarz Legii Warszawa ma podpisać kontrakt z AS Monaco, wicemistrzowie Polski otrzymają za niego 7 mln euro - informuje Piotr Koźmiński, dziennikarz "Super Expressu".

Radosław Majecki podpisze kontrakt z nowym klubem. Młody bramkarz opuścił zgrupowanie Legii Warszawa w Turcji, by przejść testy medyczne i podpisać kontrakt z nowym zespołem, z którego zostanie od razu wypożyczony na pół roku do wicemistrzów Polski.

Początkowo nie było wiadomo, do jakiego klubu na testy poleciał Majecki. Łukasz Olkowicz z "Przeglądu Sportowego" poinformował, że chodzi o AS Monaco. Wiadomo, że klub z księstwa potrzebuje golkipera, ponieważ w przyszłym sezonie zapewne pożegna się bramkarzem numer dwa - Danijelem Subasiciem, a podstawowy bramkarz Benjamin Lecomte puścił w tym sezonie już 36 goli.

Legia Warszawa pobije transferowy rekord ekstraklasy! Wiadomo, ile otrzyma za Majeckiego

Dziennikarz "Super Expressu", Piotr Koźmiński, który jako pierwszy poinformował o transferze, zdradził, że sprzedaż Majeckiego do Monaco będzie nowym rekordem transferowym ekstraklasy. Ten należał dotychczas do Jana Bednarka, za którego Lech Poznań otrzymał od Southampton 6 mln euro. Majecki ma kosztować milion więcej.

7 mln euro, które wpłynie na konto Legii, to jednak nie wszystko. W umowie z klubem z Ligue 1 wicemistrzowie Polski zapisali także kilka bonusów, które Monaco będzie musiało wypłacić im w przyszłości, jeśli Majecki spełni określone w porozumieniu warunki. W dodatku Legia zagwarantowała sobie 10 proc. zysku od następnego transferu reprezentanta Polski.

Majecki w tym sezonie rozegrał 28 spotkań we wszystkich rozgrywkach, 14 razy zachował czyste konto. W Monaco będzie miał okazję grać razem z Kamilem Glikiem. - Nie jestem zaskoczony wyjazdem Majeckiego, sprawa toczy się od dłuższego czasu - powiedział Aleksandar Vuković, którego cytuje serwis legionisci.com.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVEWięcej o: