Guilherme zmienia klub. Jagiellonia Białystok traci kolejnego piłkarza

Guilherme Sitya jest bliski odejścia z Jagiellonii Białystok. Lewy obrońca ma przenieść się do tureckiego Konyasporu. Klub może otrzymać za swojego piłkarza 100 tys. euro.

Guilherme Sitya może być kolejnym po Patryku Klimali piłkarzem, który opuści Jagiellonię Białystok w zimowym okienku transferowym. O lewego obrońcę od kilku tygodni zabiega Konyaspor. Według Krzysztofa Stanowskiego rozmowy z Turkami zbliżają się ku końcowi i Brazylijczyk wkrótce zmieni klub.

Piłkarzowi 30 czerwca kończy się kontrakt z Jagiellonią. Według informacji dziennikarza "Przeglądu Sportowego", Piotra Wołosika, białostocki klub może liczyć na 100 tysięcy euro za obrońcę.

Guilherme ma 29 lat, jest nominalnym lewym obrońcą i wychowankiem Porto Alegre FC. Do Jagiellonii trafił w lipcu 2017 roku z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W przeszłości występował m.in. w Steaule Bukareszt i niemieckim Greuther Fuerth.

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub?

Zobacz wideo

W obecnym sezonie Guilherme jest podstawowym lewym obrońcą w swojej drużynie. Brazylijczyk rozegrał 13 meczów w ekstraklasie, w których zaliczył cztery asysty. Jagiellonia po 20 kolejkach zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z 29 punktami na koncie.

Więcej o: