Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny piłkarz ekstraklasy blisko gry w MLS! Ma trafić do Chicago Fire

Odpływ z Ekstraklasy do MLS trwa. Prawy obrońca Górnika Zabrze, Boris Sekulić, jest bliski transferu do Chicago Fire - dowiedział się Sport.pl.

Chicago Fire rozglądało się w Polsce za prawym obrońcą. Ich pierwszym wyborem był Karol Fila z Lechii Gdańsk. Dla piłkarza młodzieżowej reprezentacji Polski i jego menedżerów ten kierunek nie jest jednak priorytetem. Dlatego w tym wypadku według naszych informacji sięgną po Borisa Sekulicia.

Zobacz wideo

Zawodnik przeszedł do Górnika Zabrze w lutym zeszłego roku z Levskiego Sofia. Od tego czasu zagrał w 34 meczach polskiego klubu, zdobywając trzy gole i zaliczając siedem asyst. Poza Bułgarią i Polską Sekulić grał także w rodzimej Serbii i na Słowacji. 

Kolejne transfery z ekstraklasy do MLS?

Poza Filą i Sekuliciem mówi się także o kilku innych transferach z Ekstraklasy do MLS. Niemal przesądzone jest, że do Portland Timbers przeniesie się napastnik Legii Warszawa, Jarosław Niezgoda. Z tą samą drużyną łączony był Kamil Jóźwiak z Lecha Poznań, a inne miały się interesować także Janem Sobocińskim z ŁKS-u, który przedłużył już jednak kontrakt z łódzkim klubem. Jedynym dokonanym transferem na dziś pozostaje przejście Adama Buksy z Pogoni Szczecin do New England Revolution.