Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cracovia przeprowadziła drugi transfer i wygrała z innymi klubami! "Piłkarz, który potrafi zrobić coś z niczego"

Thiago Rodrigues de Souza został nowym piłkarzem Cracovii. 22-letni pomocnik do krakowskiego zespołu przeniósł się z Sandecji, w której imponował formą. Jego pozyskaniem interesowało się kilka klubów ekstraklasy, ale to szefowie "Pasów" byli najbardziej konkretni.

Trzy bramki i dwie asysty, to dorobek Thiago Rodriguesa de Souzy w rundzie jesiennej 1. ligi. Brazylijski środkowy pomocnik był w ostatnich miesiącach jednym z najlepszych piłkarzy Sandecji Nowy Sącz, a swoją dyspozycją przyciągnął uwagę wielu klubów z ekstraklasy.

Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, w "Wilkowicz Sam na Sam": Przed meczem w europejskich pucharach powiedziałem zawodnikom, że za awans jest milion złotych. Jeden piłkarz parsknął śmiechem. Co z takim nastawieniem można zrobić?

Zobacz wideo

Cracovia przeprowadziła drugi transfer i wygrała z innymi klubami! "Piłkarz, który potrafi zrobić coś z niczego"

W walce o pozyskanie 22-latka najbardziej konkretna była Cracovia i to ona podpisała z nim kontrakt, płacąc za niego - zdaniem portalu Transfermarkt - 50 tys. euro. - Oglądaliśmy go od dłuższego czasu. Wszyscy, którzy go obserwowali, wypowiedzieli się pozytywnie. Podoba mi się jego styl gry. Wierzę w to, że będzie dla nas dużym wzmocnieniem, a nie tylko uzupełnieniem - powiedział po transferze Michał Probierz, trener Cracovii. - Szukamy zawodników, którzy mogą się rozwijać i taki jest Thiago - dodał.

Transfer na łamach mediów społecznościowych Cracovii skomentował także sam piłkarz. - Jestem bardzo szybkim zawodnikiem, z dryblingiem, podaniem. Dobrze czuję się w Polsce, jestem tu sześć miesięcy. Z Cracovią chcę zdobyć mistrzostwo - powiedział 22-latek.

 

Thiago to drugi zimowy nabytek Cracovii. Wcześniej do drużyny Michała Probierza dołączył Florian Loschaj sprowadzony z rumuńskiego zespołu Politehnica Iasi.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE