Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków przeprowadziła dwa transfery! To piłkarz Legii i zawodnik z Serie A

Mateusz Hołownia i Lubomir Tupta zostali zawodnikami Wisły Kraków. Obydwaj trafili do drużyny Artura Skowronka na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Pierwszy jest piłkarzem Legii Warszawa, a drugi Hellasu Werona.

Mateusz Hołownia to wychowanek Legii Warszawa, który w ostatnich latach dość często jest wypożyczany. 21-latek na zasadzie transferu czasowego w przeszłości trafiał już do Ruchu Chorzów i Śląska Wrocław. Teraz przyszedł czas na Wisłę Kraków, w której będzie występował przynajmniej do końca obecnego sezonu.

Wisła płynie do 1. ligi. "Spadek grozi bankructwem"

Zobacz wideo

"Hołownia uchodzi za jednego z najzdolniejszych obrońców młodego pokolenia, co potwierdzają liczne powołania do reprezentacji Polski w poszczególnych rocznikach. Zaczynał od kadry U-15, poprzez U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, aż do U-21" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej "Białej Gwiazdy".

Drugim wzmocnieniem Wisły jest Lubomir Tupta. Słowacki napastnik do Krakowa także trafił na zasadzie wypożyczenia. 21-latek jest graczem Hellasu Werona, ale w klubie z Serie A nie ma szans na regularną grę. W hierarchii trenera Ivana Juricia zajmuje dopiero 5. miejsce - za Giampaolo Pazzinim, Samuele Di Carmine, Eddiem Salcedo i Mariuszem Stępińskim. Tupta ma za sobą występy w słowackich reprezentacjach młodzieżowych, ostatnio brał udział w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii. 

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o: