Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków podpisała kluczowy dla przyszłości klubu aneks. "Wisła poniosła porażkę"

Wisła Kraków SA podpisała z Wisłą Kraków TS aneks do umowy, który dotyczy przedłużenia o kolejny rok pożyczki od Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Tomasza Jażdzyńskiego - Wtedy było to zwycięstwo, dziś piłkarska Wisła poniosła porażkę - napisał przewrotnie Jażdzyński.
Zobacz wideo

- Drugi raz w ciągu 12 miesięcy podpisałem dokumenty ratujące Wisłę Kraków przed bankructwem. Wtedy było to zwycięstwo, dziś piłkarska Wisła poniosła porażkę. Teraz walka o utrzymanie - wzmocnimy drużynę na ile to możliwe. To będzie trudny czas - wsparcie kibiców będzie kluczowe - napisał na Twitterze Tomasz Jażdzyński, jeden z ratowników Wisły Kraków. 

- W środę 15 stycznia Wisła Kraków SA i Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków podpisały aneks do umowy zawartej przed rokiem, na mocy którego dotychczasowe porozumienie zostało przedłużone do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że piłkarską spółką w dalszym ciągu zarządzać będzie trójka Pożyczkodawców - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski - napisała w komunikacie Wisła Kraków. 

Nieudana próba przejęcia klubu

31 grudnia kibice Wisły przeżyli huśtawkę nastrojów. Najpierw Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej piłkarskiej Wisły poinformował, że on, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski nie doszli do porozumienia z TS Wisłą Kraków w sprawie przejęcie klubu. Później jednak obie strony doszły do porozumienia w sprawie planu awaryjnego, który przez Jażdzyńskiego nazywany jest właśnie porażką. 

"Z przykrością musimy poinformować, że pomimo naszych wysiłków od przełomu listopada i grudnia nie otrzymaliśmy żadnej nowej, formalnej i wiążącej odpowiedzi zarządu Stowarzyszenia na nasze postulaty i kompromisowe propozycje. Nie pozostaje nam nic innego, jak uznać, że rozmowy zakończyły się niepowodzeniem i nie uda się ich zakończyć przed 31 grudnia, kiedy to mija termin, w którym zgodnie z ustaleniami mamy możliwość odkupić akcje klubu" - napisał na Twitterze Jażdżyński tuż przed końcem roku

Przedstawił też jednak od razu plan awaryjny. Zaproponował, żeby przedłużyć obecny stan - w tym pożyczkę finansową - o kolejny rok, pod warunkiem utrzymania wszystkich pozostałych umów. - "Czujemy ogromną odpowiedzialność za losy drużyny Wisły Kraków, nie chcemy też dopuścić, aby wysiłek wielu tysięcy osób włożony w ratowanie klubu został w ten sposób zmarnowany. Traktujemy tę propozycję jako wyjście awaryjne na wypadek, gdyby zarząd Stowarzyszenia nie dysponował środkami na dalsze prowadzenie spółki i drużyny piłki nożnej w ekstraklasie" - czytaliśmy w dalszej części oświadczenia.

Wisła Kraków rozpoczyna transfery

Okazuje się, że plan awaryjny został już oficjalnie podpisane, ale nie rozwiązuje to problemów krakowskiego klubu. Wisła zyskała jednak kolejne 12 miesięcy, w których najważniejsze będą najbliższe cztery, bo klub będzie walczył o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W środę Mateusz Miga z TVP Sport poinformował, że Wisła Kraków jest bardzo blisko pozyskania napastnika Lubomira Tupty, a także lewego obrońcy Mateusza Hołowni, który miałby wzmocnić rywalizację na lewej obronie. Klub testuje także znanego z występów w Piaście Gliwice stopera Heberta Silvę Santosa - o czym poinformował Krzysztof Stanowski. 28-latek bardzo dobrze wyglądał w Piaście i zapracował sobie na transfer do Japonii. Teraz może zostać wypożyczony do Krakowa na pół roku, bo w czerwcu kończy mu się kontrakt. 

Do klubu nie trafi za to Sławomir Peszko, któremu nie udało się rozwiązać umowy z Lechią Gdańsk, a Wisły nie stać na płacenie kwoty odstępnego. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Wisła Kraków podpisała kluczowy dla przyszłości klubu aneks. "Wisła poniosła porażkę"
Zaloguj się
 • d5801378

  Oceniono 5 razy 5

  a te kwity podpisali tylko po to, zeby jeszcze potencjalnie moc liczyc na odzyskanie wlozonej kasy, bo jakby tego nie podpisali to ich kasa bylaby tam gdzie kasa pozostalych wierzycieli, tak samo niemozliwa do wyciagniecia, :)))

 • zmichalg1

  Oceniono 6 razy 4

  wstrzykiwanie leków w drewnianą protezę

 • gunston

  Oceniono 6 razy 4

  Pożyczka? Przecież oni tych pieniędzy nigdy nie odzyskają z powrotem. Wszystko zmierza do upadku klubu. A wraz z upadkiem klubu mam nadzieję, że rozleci się również TS Wisła. Spadek do 1 ligi a potem już pójdzie szybko.

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 4

  czy Wisła jedzie na grzybkach?

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 8 razy 4

  Czyli ulegli kibolom :)
  Sharksy maja ich w szachu

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 5 razy 3

  Fajne zdjęcie. Wygląda jakby Sharksi założyli hodowlę grzybków na stadionie.

 • kalbaro74

  Oceniono 8 razy 2

  Ratujmy bankruta ciąg dalszy.

 • 1group

  0

  Najlepszy dowcip roku: ratownik Jażdżyński. Niejaki "Leśny" ma ubaw po pachy.

 • kamuimac

  Oceniono 2 razy 0

  oj tam - kto by się Wisłą przejmował - ważne że deweloper Gibała postawi market na terenach wydzierżawionych od wisły - a potem niech klub upadnie to wykupi dzierżawiony teren za bezcen ^^

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX