Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakov Puljić może zagrać w Polsce. 16 goli w poprzednim sezonie ligi chorwackiej

Jak informuje Piotr Koźmiński z "Super Expressu", Jagiellonia chce sprowadzić bramkostrzelnego napastnika Jakova Puljicia z Rijeki.

We wtorek Celtic poinformował, że pozyskał Patryka Klimalę z Jagiellonii, podpisując z nim 4,5-letni kontrakt. Zawodnik w poniedziałek przeszedł testy medyczne i od razu rozpocznie treningi z nowym zespołem. Białostocki klub rozgląda się więc za kolejnym piłkarzem, na barkach którego będzie spoczywał ciężar zdobywania bramek. 

Zobacz wideo

Chorwacki napastnik blisko Jagiellonii Białystok? Miałby zastąpić Patryka Klimalę

- Z moich informacji wynika, że Jagiellonia chce pozyskać chorwackiego napastnika Jakova Puljicia z Rijeki. 187 cm/74kg. 26 lat, typowy egzekutor. W poprzednim sezonie 16 goli w lidze. Sprawa miałaby być na etapie negocjowania pensji - napisał na Twitterze dziennikarz "SE" Piotr Koźmiński.

26-letni napastnik jest obecnie zawodnikiem HNK Rijeka, a jego klub zajmuje trzecie miejsce w tabeli chorwackiej ekstraklasy. W poprzednim sezonie w 29 ligowych meczach zdobył 16 bramek i zaliczył aż 10 asyst. W tym sezonie wypada dużo gorzej, bo w 8 meczach nie strzelił żadnego gola.

Jesienią Patryk Klimala był jednym z najlepszych napastników w ekstraklasie. W 17 meczach zawodnik Jagiellonii Białystok strzelił siedem goli. Daje mu to 9. miejsce w klasyfikacji strzelców naszej ligi, jednak wśród Polaków skuteczniejsi byli tylko Jarosław Niezgoda z Legii Warszawa oraz Paweł Brożek z Wisły Kraków. Tyle samo bramek co Klimala zdobył dla Pogoni Szczecin Adam Buksa.