Pogoń Szczecin sprowadza nowego napastnika! Ma zostać następcą Adama Buksy

Pogoń Szczecin jest bardzo bliska pozyskania nowego napastnika, który zastąpi Adama Buksę, sprzedanego do New England Revolution. Do zespołu Kosty Runjaicia ma przejść Paweł Cibicki - donosi "Przegląd Sportowy".

Po sprzedaży Adama Buksy do New England Revolution , Pogoń Szczecin znalazła piłkarza, który go zastąpi. Do drużyny Portowców dołączy Paweł Cibicki, który ostatnio bronił barw ADO Den Haag - poinformował Piotr Wołosik, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Właściciel Pogoni Szczecin: włożyłem w to ponad 20 milionów. Mam umrzeć z pieniędzmi?

Zobacz wideo

Szwed z polskim paszportem zostanie następcą Adama Buksy w Pogoni Szczecin

Paweł Cibicki to szwedzki piłkarz polskiego pochodzenia, który może grać na pozycji pomocnika lub napastnika. 26-latek od piątku przebywa w Szczecinie, gdzie przeszedł już testy medyczne i do finalizacji transakcji brakuje tylko jego podpisu.

Cibicki urodził się w Malmoe, ale w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 19 i 20, a następnie postanowił zmienić barwy narodowe na Szwecję U-21. Do dorosłej kadry "Trzech Koron" dotychczas nie został powołany ani razu. Ostatnio grał w ADO Den Haag, do którego jest obecnie wypożyczony z Leeds United. W holenderskim zespole wystąpił zaledwie cztery razy w sezonie 2019/20 i nie zdobył ani jednego gola. Co więcej, nie znalazł się w kadrze na zimowe zgrupowanie zespołu broniącego się przed spadkiem z Eredivisie (17. miejsce po rundzie jesiennej - przyp. red.). Pogoń Szczecin ostatecznie wygrała walkę o Pawła Cibickiego ze Śląskiem Wrocław.

Więcej o: