Rafał Kurzawa może wrócić do ekstraklasy! "Jest szansa na porozumienie"

Górnik Zabrze chce wypożyczyć Rafała Kurzawę z SC Amiens. - Cały czas rozmawiamy, jest szansa na porozumienie - słyszymy w klubie. Dla byłego reprezentanta Polski i uczestnika mistrzostw świata w Rosji byłby to powrót do śląskiego klubu.

Rafał Kurzawa odszedł z Górnika Zabrze w sierpniu 2018 roku. Zdecydował się na transfer do SC Amiens, ale nie przebił się we Francji. Został wypożyczony do FC Midtjylland, ale w Danii też miał problemy z regularną grą. Teraz 26-letni pomocnik może wrócić do Górnika Zabrze. Śląski klub był o krok od wypożyczenia Kurzawy już w letnim oknie transferowy. Temat upadł, ale teraz wraca. Z naszych informacji wynika, że Górnik prowadzi zaawansowane rozmowy z Francuzami, a w spełnieniu warunków wypożyczenia ma pomóc jeden z sponsorów, o czym wcześniej informował "Fakt". - Cały czas rozmawiamy, jest szansa na porozumienie - słyszymy w klubie.

Zobacz wideo

Kurzawa zarabia we Francji 40 tysięcy euro miesięcznie. SC Amiens oczekuje, że Górnik będzie płacił połowę wynagrodzenia. To za dużo, ale z pomocą ma przyjść jeden ze sponsorów, który płaciłby 10 tysięcy euro miesięcznie, czyli połowę potrzebnych pieniędzy.

Przypomnijmy, że Rafał Kurzawa był jednym z nielicznych piłkarzy w kadrze Adama Nawałki, którzy nie zawiedli podczas mistrzostw świata w 2018 roku w Rosji. 26-letni pomocnik zagrał 80 minut w meczu z Japonią i asystował przy golu Jana Bednarka.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o: