Sławomir Peszko może odejść z Lechii Gdańsk do innego klubu ekstraklasy

Dla Sławomira Peszki nie ma już miejsca w Lechii Gdańsk, ale pojawił się klub, który chętnie sprowadzi go do siebie w rundzie wiosennej PKO Ekstraklasy - donosi portal weszlo.com. Chodzi o powrót do Wisły Kraków.

We wtorek przedstawiciele Lechii Gdańsk poinformowali, że Sławomir Peszko ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Były reprezentant Polski długo nie musiał jednak czekać na ofertę z innego zespołu. 

Wielki transfer Niezgody?! Jasna deklaracja piłkarza Legii Warszawa

Zobacz wideo

Peszko wróci do Wisły Kraków?

Wszystko wskazuje na to, że skrzydłowy wkrótce ponownie zostanie piłkarzem Wisły Kraków. Jak donosi portal Weszlo.com, 34-latek jest bardzo bliski powrotu na Reymonta 22, gdzie już grał w  rundzie wiosennej sezonu 2018/19.

- Słyszałem o tym, że Sławek otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Rzeczywiście istnieje temat jego powrotu pod Wawel - powiedział Artur Skowronek, trener Wisły.

Podczas swojego pobytu w Wiśle skrzydłowy demonstrował niezłą dyspozycję. W 14 wiosennych spotkaniach zdobył zdobył trzy gole i miał cztery asysty, w znacznym stopniu przyczyniając się do utrzymania krakowskiego zespołu w ekstraklasie.

W bieżącym sezonie w barwach Lechii piłkarz zagrał 18 ligowych spotkań, w których trzy razy trafiał do siatki i zapisał na swoje konto dwie asysty. Umowa skrzydłowego z Lechią obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku, ale klub z Trójmiasta nie będzie mu robił żadnych przeszkód związanych z wcześniejszym rozwiązaniem kontraktu (oprócz niego klub chce się pozbyć Artura Sobiecha i Rafała Wolskiego).

Wisła Kraków po 20 kolejkach ekstraklasy jest poważnie zagrożona spadkiem i zajmuje dopiero 15. miejsce w ligowej tabeli. Przyjście doświadczonego skrzydłowego mogłoby się dla niej okazać poważnym wzmocnieniem w kontekście walki o utrzymanie.

Więcej o: