Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Peszko, Sobiech i Wolski mogą szukać nowych klubów! Decyzja Lechii Gdańsk ma drugie dno

Sławomir Peszko, Artur Sobiech i Rafał Wolski mogą szukać nowych klubów! Klub tłumaczy to potrzebą zmian w szatni, ale jak dowiedział się Sport.pl, to właśnie ci piłkarze chcieli wcześniej rozwiązać kontrakt z winy klubu.

Czas Sławomira Peszki, Artura Sobiecha i Rafała Wolskiego w Lechii Gdańsk dobiegł końca. We wtorek piłkarze i ich menedżerowie dowiedzieli się, że muszą szukać nowych klubów. - W porozumieniu ze sztabem szkoleniowym pierwszego zespołu podjęto decyzję, że szatnia potrzebuje zmian już teraz. Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później - poinformował gdański klub w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej.

Peszko, Sobiech i Wolski chcieli rozwiązać kontrakty

To oficjalna wersja wydarzeń, ale jak dowiedział się Sport.pl, powody tej decyzji mają drugie dno, a o zmianach w szatni, o których pisze klub, nie zdecydował trener Piotr Stokowiec, a klubowe władze. Sławomir Peszko, Artur Sobiech i Rafał Wolski to piłkarze, którzy chcieli rozwiązać kontrakt z winy klubu i domagali się spłaty zaległych pensji. Tych piłkarze Lechii nie dostawali przez trzy miesiące, o czym informował "Dziennik Bałtycki". Adam Mandziara, prezes klubu, nie chciał wtedy komentować tej sytuacji. Przyznał tylko: - Stosujemy zasadę, wedle której nie komentujemy zmian personalnych niezwiązanych z działalnością sportową Lechii Gdańsk, ponieważ stanowią one wyłączną relację na styku pracownik - pracodawca, i dlatego nie będą komentowane lub rozstrzygane na forum mediów.

Przypomnijmy, że Lechia Gdańsk była w przeszłości objęta nadzorem finansowy przez Komisję ds. Licencji Klubowych. Nakładano na nią kary finansowe i odejmowano punkty. Klub miał zaległości nie tylko wobec piłkarzy, ale też innych klubów.

Sławomir Peszko zagrał w tym sezonie w 23 meczach Lechii Gdańsk, strzelił trzy gole i miał trzy asysty. Jego kontrakt z gdańskim klubem obowiązuje do czerwca 2020 roku. Rok dłużej obowiązuje kontrakt Artura Sobiecha, który w tym sezonie zagrał w 23 meczach, strzelił 6 goli i miał trzy asysty. Rafał Wolski wystąpił w 20 meczach, strzelił jednego gola i miał trzy asysty.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (19)
Peszko, Sobiech i Wolski mogą szukać nowych klubów! Decyzja Lechii Gdańsk ma drugie dno
Zaloguj się
 • fulko_de_lorche

  Oceniono 12 razy 8

  Wiadomo - kto ma państwowych sponsorów energetycznych ten bankrut - do prądu trzeba dokładać decyzja polityczna pierwszego sekretarza partii rządzącej, by się elektorat nie buntował...
  Lechia - energa - cieniutko przedzie długi i zwalnianie etatów, jak dziś....
  Bełchatów - pge - praktycznie bankrut...
  Stal M. - pge - także rozwiązywanie kontraktów z powodu niepłacenia przez klub...

 • piotrm74

  Oceniono 5 razy 5

  Sławomir Peszko, Artur Sobiech i Rafał Wolski to piłkarze, którzy chcieli rozwiązać kontrakt z winy klubu i domagali się spłaty zaległych pensji. To jest drugie dno??? Podstawa to wynagrodzenie za pracę, nie płacisz nie gram....

 • my_kroolik

  Oceniono 2 razy 2

  Sławek, pamiętasz jak na ostatnim meczu w Krakowie, cały stadion skandował twoje imię? Tego się nie da kupić za pieniądze...

 • piotr33k2

  Oceniono 2 razy 2

  Wolskiego i Sobiecha powinna z powrotem kupić Legia jak wyprzedaje na pniu co wartościowszych młodych piłkarzy .

 • accojti

  Oceniono 1 raz 1

  Legio !!! Bierz Wolskiego. Antolic jest cienki. Rafał się przyda w CWKS

 • zajety

  Oceniono 3 razy 1

  Peszko puknie ANN,odbierze polowe majątku i nie musi grac...

 • artzat74

  Oceniono 1 raz 1

  A Stokowiec ?
  Lechii przydalby sie dobry trener , a nie specjalista od futbolu anachronicznego .

 • pjck

  Oceniono 9 razy 1

  Do Wisły ich. My bierzemy wszystko, co się rusza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX