Były piłkarz Legii Warszawa znalazł nowy klub. Zagra w Belgii

Chris Philipps, były pomocnik Legii Warszawa, znalazł nowy klub. 25-letni pomocnik podpisał półroczny kontrakt z Lommel SK, które występuje w drugiej lidze belgijskiej.

Chris Philipps trafił do Legii Warszawa na początku 2018 roku, gdy trenerem był jeszcze Romeo Jozak. W pierwszej drużynie rozegrał 24 mecze, strzelił jednego gola i miał dwie asysty. Na początku gry w ekstraklasie był podstawowym piłkarzem Legii. Później grał jednak mniej, aż w 2019 roku został odesłany do trzecioligowych rezerw. Tam wystąpił w 19 meczach. I czekał na koniec kontraktu, który wygasł 31 grudnia. Przy okazji żalił się luksemburskim mediom, że został skreślony przez władze Legii.

Jarosław Niezgoda mówi o swoim transferze z Legii Warszawa [WIDEO]

Zobacz wideo

- Nie rozumiem, dlaczego nie mogę być piłkarzem pierwszego zespołu. Najpierw przekazano mi, że taka jest decyzja trenera Sa Pinto, potem klub chciał się rozstać z niektórymi zawodnikami, by zaoszczędzić pieniądze (...) Rozmawiałem z Aleksandarem Vukoviciem, który przyznał, że chciałby mojego powrotu do pierwszej drużyny. Przeciwni takiemu rozwiązaniu byli jednak ludzie z pionu sportowego. Dla mnie to niewytłumaczalne, bo taka decyzja powinna należeć do szkoleniowca - mówił w listopadzie Chris Philipps.

51-krotny reprezentant Luksemburga podpisał półroczny kontrakt z Lommel SK, które występuje w drugiej lidze belgijskiej. Lommel SK ma możliwość przedłużenia umowy o 12 miesięcy. Philipps zdążył rozegrać już sparing w barwach nowego klubu. Lommel zajmuje szóste miejsce (na osiem zespołów) w tabeli. Po 20 kolejkach ma 21 punktów.

 
Więcej o: