Były trener Legii Warszawa wreszcie znalazł nową pracę. Wcześniej stracił ją po miesiącu

Były trener Legii Warszawa, Dean Klafurić, podpisał kontrakt z cypryjskim Ethnikosem Achnas. Tym samym będzie rywalizować z innym byłym szkoleniowcem warszawskiego klubu, Henningiem Bergiem.

Dean Klafurić był trenerem Legii Warszawa przez bardzo krótki okres czasu. Objął warszawski klub w kwietniu 2018 roku, gdy zwolniony został Romeo Jozak. Chorwat rozpoczął pracę od zdobycia Pucharu Polski, by niedługo później sięgnąć po podwójną koronę, nie przegrywając żadnego spotkania w rundzie mistrzowskiej.

Zobacz wideo

Po zwolnieniu z Legii na początku następnego sezonu, gdy odpadł w eliminacjach z Ligi Mistrzów po dwumeczu ze Spartakiem Trnawą (0:2 i 1:0), długo nie mógł znaleźć nowej pracy. Udało mu się dopiero po blisko roku, gdy został szkoleniowcem chorwackiego zespołu Hrvatski Dragovoljac. Tam przetrwał jednak jedynie miesiąc, gdy w klubie zmieniły się władze i postanowiono wymienić całkowicie kadrę.

Ethnikos Achnas, który poprowadzi Klafurić, zajmuje aktualnie 9. miejsce w lidze cypryjskiej. W trzynastu meczach obecnego sezonu jego nowa drużyna zdobyła trzynaście punktów. Chorwat okazję do debiutu będzie miał już w niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzy się z Nea Salamina Famagusta. W lidze cypryjskiej od początku tego sezonu pracuje Henning Berg, będący trenerem Omonii Nikozja, która jest aktualnym liderem rozgrywek.

Więcej o: