Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Najdroższy piłkarz w historii ekstraklasy zmienił klub! Został do tego zmuszony. Wzruszające oświadczenie

Joao Amaral, piłkarz Lecha Poznań uważany za najdroższego piłkarza w historii ekstraklasy, został oficjalnie wypożyczony do portugalskiego Paco de Ferreira.

Jak informował Sport.pl, Joao Amaral miał kosztować Lecha Poznań aż 1,5 mln euro - tak wysoka kwota jest efektem łatwych do spełnienia bonusów (choćby za określoną liczbę występów). Portugalczyk sprowadzony z Benfiki latem 2018 roku nie radzi sobie jednak w Poznaniu najlepiej. Jak do tej pory rozegrał 47 spotkań, w których strzelił 13 goli i zaliczył 10 asyst - w tym sezonie w 17 meczach Lecha zdobył trzy bramki i zaliczył pięć asyst. 

Lech stracił miliony przez kontuzję tego piłkarza:

Zobacz wideo

Napastnik Lecha odchodzi z powodu kłopotów rodzinnych

W czwartek Lech poinformował, że napastnik został wypożyczony do końca sezonu do Pacos de Ferreira - przedostatniej drużyny ligi portugalskiej. Amaral przenosi się do Portugalii ze względu na problemy rodzinne. - Mam kłopoty osobiste związane z moją rodziną. Ponadto moja narzeczona jest w ciąży i w kwietniu będzie rodzić. Jest to dla mnie trudna sytuacja, bo nie potrafię utrzymać koncentracji, skupić się na grze, dawać z siebie wszystkiego dla klubu. A tego przecież chcę - powiedział Portugalczyk w rozmowie z oficjalną stroną klubową Kolejorza.

Amaral najbliższe pół roku będzie grał w klubie ze swojej rodzinnej miejscowości. Zapewnia, że do Poznania wróci w przyszłym sezonie. W umowie między Lechem a Pacos nie ma klauzuli wykupu.

- Chcę powiedzieć, że z pewnością po sześciu miesiącach wypożyczenia powrócę do Poznania i mam nadzieję, że będę wtedy w pełni skoncentrowany na tym, bym w najlepszy możliwy sposób mógł pomóc drużynie - dodał Portugalczyk.