Lukas Podolski w Górniku Zabrze? Pojawiły się pierwsze komplikacje

Lukas Podolski powiedział przed laty, że chciałby zakończyć karierę w Górniku Zabrze. Gdy pojawiła się szansa na grę w polskiej ekstraklasie, okazało się, że polski klub stoi w bardzo długiej kolejce do pozyskania byłego reprezentanta Niemiec.
Zobacz wideo

Kibice Górnika Zabrze zaczęli już się cieszyć, że Lukas Podolski może zagrać w Górniku Zabrze, odkąd zakończył grę w barwach japońskiego Vissel Kobe. Problem polega jednak na tym, że polski klub wcale nie jest na pierwszym miejscu w kolejce po byłego reprezentanta Niemiec.

Gazeta "Koelner Stadt-Anzeiger" informuje, że Chicago Fire chce zatrudnić Podolskiego, a namawiać na transfer ma go Bastian Schweinsteiger, z którym grał w reprezentacji Niemiec. Oprócz klubu z USA, zainteresowane Podolskim są także meksykańskie CF Monterrey i brazylijskie Flamengo.

Lukas Podolski jest jeszcze piłkarzem Vissel Kobe, ale jego kontrakt z japońskim klubem wygaśnie 31.01.2020 roku. Wtedy mistrz świata z 2014 roku z reprezentacją Niemiec podejmie decyzję, gdzie będzie kontynuował sportową karierę.

Lukas Podolski w swojej karierze grał w: FC Koeln, Bayernie Monachium, Arsenalu, Interze Mediolan, Galatasaray i Vissel Kobe. Rozegrał 130 meczów w reprezentacji Niemiec, strzelił 49 goli.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.