Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest porozumienie w sprawie Wisły! "Zyskaliśmy czas na ratowanie ekstraklasy"

31 grudnia kibice Wisły przeżyli huśtawkę nastrojów. Najpierw Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej piłkarskiej Wisły poinformował, że on, Jarosław Królewski i Jakub Błaszczykowski nie doszli do porozumienia z TS Wisłą Kraków w sprawie przejęcie klubu. Później jednak obie strony doszły do porozumienia w sprawie planu awaryjnego.
Zobacz wideo

"Rozmowy zakończyły się niepowodzeniem" - napisał na Twitterze Tomasz Jażdżyński, przewodniczący rady nadzorczej piłkarskiej Wisły. Jażdżyński, Królewski i Błaszczykowski przedstawili jednak jeszcze jedną propozycję, która po kilku godzinach została przyjęta.

"Z przykrością musimy poinformować, że pomimo naszych wysiłków od przełomu listopada i grudnia nie otrzymaliśmy żadnej nowej, formalnej i wiążącej odpowiedzi zarządu Stowarzyszenia na nasze postulaty i kompromisowe propozycje. Nie pozostaje nam nic innego, jak uznać, że rozmowy zakończyły się niepowodzeniem i nie uda się ich zakończyć przed 31 grudnia, kiedy to mija termin, w którym zgodnie z ustaleniami mamy możliwość odkupić akcje klubu" - napisał na Twitterze Jażdżyński we wtorek.

Przedstawił też jednak od razu plan awaryjny. Zaproponował, żeby przedłużyć obecny stan - w tym pożyczkę finansową - o kolejny rok, pod warunkiem utrzymania wszystkich pozostałych umów. - "Czujemy ogromną odpowiedzialność za losy drużyny Wisły Kraków, nie chcemy też dopuścić, aby wysiłek wielu tysięcy osób włożony w ratowanie klubu został w ten sposób zmarnowany. Traktujemy tę propozycję jako wyjście awaryjne na wypadek, gdyby zarząd Stowarzyszenia nie dysponował środkami na dalsze prowadzenie spółki i drużyny piłki nożnej w ekstraklasie" - czytaliśmy w dalszej części oświadczenia.

I ten plan został przez TS Wisła Kraków przyjęty. Poinformował o tym prezes Rafał Wisłocki:

A potwierdził niedługo później Jażdżyński:

Dlaczego Jażdżyński, Błaszczykowski i Królewski nie mogą przejąć pełnej odpowiedzialności za Wisłę?

Jażdżyński wyjaśnił, dlaczego nie mogą razem z Jakubem Błaszczykowskim i Jarosławem Królewskim przejąć pełnej odpowiedzialności za losy sekcji piłkarskiej Wisły, której w styczniu 2019 roku udzielili czteromilionowej pożyczki. "Brak kontroli nad długiem historycznym i brak uregulowania kwestii nazwy Wisła Kraków rodzą zbyt duże ryzyka biznesowe uniemożliwiające znalezienie poważnych partnerów biznesowych dla spółki".

Więcej o:
Komentarze (14)
Jest porozumienie w sprawie Wisły! "Zyskaliśmy czas na ratowanie ekstraklasy"
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 5 razy 5

  Wisła Karków, odcinek #83726. Dramat w miliardzie aktów.
  W następnym odcinku: Harry Potter wyczarowuje inwestora z Londynu oraz rzuca urok na pana Wannę.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 7 razy 5

  Likwidacja TSW a caly jego zarzad do paki! W czym problem?

 • noriakikassai

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wiem skąd taka ekscytacja. To nie jest porozumienie tylko próba uratowania własnej utopionej kasy. TS nie ma bowiem nic już do stracenia, jak odda nazwę, herb zostaną im tylko z długi. Jażdżu-Błaszczu musieli z kolei taką propozycję złożyć bo bez niej po 31 grudnia ich dług niczym nie różniłby się od innych długów spółki. Teraz przynajmniej mają dalej pierwokup. To klincz, który na dziś nic nikomu nie daje.
  Rok o którym mówi Jażdżu też to mrzonki. Tu musi nastąpić przesilenie, które jak się nic nie zmieni będzie maju - wówczas albo Wisła spadnie albo nie, albo dostanie licencje albo nie - wszystko w maju.

 • gdowianin

  Oceniono 3 razy 3

  milicyjne towarzystwo już dawno powinno się rozwiązać . gdyby nie resortowa przeszłość , już dawno byłby koniec... .

 • qqracza

  Oceniono 3 razy 3

  Dobry serial. Wisła w Srtatapatach. Albo Moda na wanny Li. Odcinek tysiąc pięćset sto dziewięćset.

 • sirbankster

  Oceniono 4 razy 2

  I tak spadniecie....

 • pies_w_studni

  Oceniono 3 razy 1

  Zaorać, ach zaorać Wisłę Kraków.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 3 razy 1

  Feta powitalna Wiselki Maczety Krakuskowo odlozona na kilka tygodni. Chytre centusie kombinuja jak konie gorolenvolks pod gorke. I tak zdechna i tak zdechna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX