Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były selekcjoner Anglii był o krok od ekstraklasy! Warunki kontraktu były już ustalone

Sven-Goran Eriksson mógł trenować Jagiellonię Białystok. - Warunki kontraktu mieliśmy ustalone - potwierdza Interii, prezes Cezary Kulesza. Ostatecznie wybrał jednak Iwajło Petewa.

Jego nazwisko wciąż działa na wyobraźnię: był selekcjonerem reprezentacji Anglii, był na dwóch mundialach - z Anglią w 2006 i Wybrzeżem Kości Słoniowej w 2010. Prowadził Sampdorię i Lazio Rzym, pracował też w Manchesterze City jeszcze przed wejściem szejków. Od 2013 roku przez cztery lata trenował trzy chińskie kluby, a na początku 2019 roku zakończył krótką współpracę z reprezentacją Filipin. 

Nowym trenerem Jagi został ostatecznie Iwajło Petew, ale Cezary Kulesza potwierdza, że z Erikssonem też udało się porozumieć. O ostatecznym wyborze zdecydowały niuanse. - Petew rywalizował ze Svenem-Goranem Erikssonem. Wiedzieliśmy, że jest na rynku wolny. Eriksson wiedział, w jakich realiach finansowych funkcjonuje polska ekstraklasa. Doszliśmy do porozumienia jakiś tydzień temu. Postawiliśmy jednak na szkoleniowca młodszego - powiedział prezes Jagiellonii serwisowi Interia.pl.

Dlaczego w Polsce nie mamy mocnych klubów? Decyduje o tym renoma naszych piłkarzy

Zobacz wideo

Decydujący był wiek i znajomość ligi

Eriksson w lutym skończy 72 lata. W dużym stopniu to właśnie wiek zdecydował o zatrudnieniu Petewa. - Poza tym, zdecydował fakt, że lepiej zna specyfikę polskiej ligi i sądzimy, że szybciej się do niej przystosuje - zaznaczył Kulesza. - Umowa między nami były jasna. Mimo że warunki kontraktu mieliśmy ustalone, decyzyjność zostawiliśmy po naszej stronie. Przeprosiliśmy, podziękowaliśmy i sprawa została kulturalnie załatwiona.

Więcej o: