Wielki trenerski powrót do ekstraklasy. Jagiellonia bliska pozyskania szkoleniowca

Radoslav Latal może zostać nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Obydwie strony doszły już do porozumienia, ale 49-latek najpierw musi rozwiązać umowę z Sigmą Ołomuniec - informuje portal sport.onet.pl.

Jagiellonia Białystok od 8 grudnia nie ma trenera. Kilka tygodni temu z klubem pożegnał się Ireneusz Mamrot, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. - Pewna formuła się wyczerpała. Potrzebowaliśmy zmiany - w rozmowie ze Sport.pl powiedziała Agnieszka Syczewska, wiceprezes białostockiego zespołu. Rozmowę z nią można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Zobacz wideo

W ostatnich meczach w 2019 roku Jagiellonię prowadził trener tymczasowy, którym został Rafał Grzyb, dotychczasowy asystent Mamrota, który w przeszłości był piłkarzem białostoczan. Od stycznia ma go jednak zastąpić inny szkoleniowiec.

Jagiellonia znalazła nowego trenera? Szykuje się wielki powrót do ekstraklasy

Zdaniem portalu sport.onet.pl, nowym trenerem Jagiellonii może zostać Radoslav Latal, który w przeszłości prowadził Piast Gliwice. Dziennikarze serwisu uważają, że obydwie strony doszły już do porozumienia, ale problemem jest obecny kontrakt 49-latka z Sigmą Ołomuniec, którą Czech prowadzi od lata. Rozwiązanie umowy jest jednak prawdopodobne, bo Sigma pod wodzą Latala spisuje się przeciętnie - obecnie zajmuje dopiero 10. miejsce w lidze składającej się z 16 zespołów.

Jeśli z Latalem do porozumienia ostatecznie nie dojdzie, jedną z alternatywnych opcji mogą być negocjacje z Marcinem Broszem, trenerem Górnika Zabrze. W gronie potencjalnych kandydatów wymieniano także Adama Nawałkę, ale władze Jagiellonii stanowczo zdementowały doniesienia o negocjacjach z byłym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.