Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub? [SEKCJA PIŁKARSKA #34]

Gość Sekcji Piłkarskiej Jarosław Kołakowski tłumaczył, dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub. Zdaniem słynnego agenta piłkarskiego powinniśmy się wzorować na Austriakach, którzy dzięki pracy u podstaw doczekali się sukcesów w Europie.
Zobacz wideo

Fani, którzy nie obejrzą programu w chwili emisji, będą mogli odtworzyć nagranie w serwisie i na portalu. Poprzednie odcinki programu są dostępne pod tym linkiem.

Więcej o:
Komentarze (22)
Dlaczego w Polsce tak trudno zbudować mocny klub? [SEKCJA PIŁKARSKA #34]
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  A u nas efekty pracy u podstaw za marne grosze sprzedaje się za granicę a kibole jeszcze się z tego cieszą.

 • tadek1703

  Oceniono 1 raz 1

  ,Zmiany w programach szkoleniowych sa konieczne ale zabiora duzo czasu nawet jak beda pozytywne. PZPN i kluby powinny sie postarac o mozliwosc trenowania dla mlodych wykazujacych talent i wole pilkarzy w dobrych klubach jnp. Ajax, RB Lipsk i Salzburg.

 • camtra

  Oceniono 1 raz 1

  Wystarczy spojrzeć na kopaczy wytrenowanych przez polską myśl szkoleniową ilu gra w mocnych klubach!

 • xzyzzy

  Oceniono 1 raz 1

  placić poganiaczom balonów po kilka baniek na rok, najlepiej z budżetów miast i będzie gitara (dla poganiaczy i ciemnego luda).

 • somekindofhope

  Oceniono 1 raz 1

  Nie bierzemy przeciętnych piłkarzy z zagranicy, tylko jeszcze bardziej przeciętnych piłkarzy polskich :D

 • eurotram

  0

  Ale to niestety przypadek mający to samo źródło,co np. podaż dobrych kierowców autobusów: znaczna część lepiej wyuczonych ciągnie na zachód,bo tam lepiej płacą. Austriacy stoją lepiej od nas (ale tylko trochę,co wykażę w uzasadnieniu),bo jakkolwiek ich liga nie jest nawet tak bogata jak niemiecka Bundesliga (pewnie są w okolicach ligi belgijskiej), to mają przynajmniej więcej kasy na szkolenie młodzieży i ściąganie lepszych szkoleniowców dla tej młodzieży niż ci,którymi my dysponujemy. Po prostu przez to,że kraj jest bogatszy, to wyżej jest ustawiona bariera,po przekroczeniu której piłkarze i trenerzy spieprzają tam,gdzie lepiej płacą (ale bariera ta nie jest ustawiona na tyle wysoko,by liga była naprawdę silna). Napiszę nawet więcej,wbijając jednocześnie kij w mrowisko: właśnie u Austriaków w piłce nożnej jest gorzej niż w innych zawodach,bo życie piłkarza z samej natury niesie za sobą konieczność jadania chleba z różnych pieców i w różnych krajach; tymczasem dla ludzi z innych branż,którzy nie mają wkalkulowanego życia na walizkach w takim stopniu jak piłkarze, austriackie stawki bardzo często są już wystarczająco duże,by dalej nie szukać.

 • somekindofhope

  0

  Podstawowe problemy to rządy kibolstwa, kolesiostwo wśród tzw. działaczy, chorobliwy brak współpracy we wspólnych sprawach i mała liczba dzieci uprawiających sport.

 • jeszw

  Oceniono 2 razy 0

  Polscy kapitaliści, w przeciwieństwie do np. ukraińskich, na tyle cywilizacyjnie okrzepli, że potrafią coraz racjonalniej wydawać pieniądze. Nie angażują się więc zbyt emocjonalnie w niepewne interesy, takie jak futbolówka. Dla bogatych arabów polskie kluby, choćby miały najzdolniejszych graczy, są słabe wizerunkowo. Nie ma kapitału, nie ma klubów. Zdarza się w europie, że jakiś słabszy finansowo klub osiągnie jakiś sukces ale najczęściej jest to przyczyną późniejszej klęski, gdyż od razu podkupią im zdolnych piłkarzy. Dziś to nie kluby grają, to gra kapitał. Reprezentacja szczególnych sukcesów nie osiąga ale nie jest to dno, jak w przypadku klubów.

 • hvidehus

  Oceniono 2 razy 0

  Polska myśl szkoleniowa jest do dupy bo się nie rozwija od 40-50 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX