Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz Legii Warszawa i Widzewa Łódź przyznał się do uzależnienia od narkotyków. "Miałem epizody depresyjne"

Krzysztof Ostrowski był piłkarzem m.in. Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Dziś przyznaje, że miał duże problemy psychiczne. - Byłem uzależniony od narkotyków. Z tą wiedzą, którą zdobyłem, wiem, że miałem duże epizody depresyjne. Borykałem się sam ze sobą, własnymi problemami - mówi Ostrowski w rozmowie z TVP Sport.

37-letni Krzysztof Ostrowski gra dziś w czwartoligowym zespole Orzeł Prusice. Przed laty był piłkarzem m.in. Legii Warszawa, Śląska Wrocław i Widzewa Łódź. W wieku 27 lat przeniósł się ze stolicy Dolnego Śląska do Warszawy w lutym 2009 roku. Na Łazienkowskiej jednak zawiódł - zagrał tylko w 11 meczach, w których nie strzelił gola i nie miał asysty. Po latach Ostrowski przyznał w rozmowie z TVP Sport, że miał problemy natury psychicznej.

"Na tego piłkarza Jerzy Brzęczek musi zwrócić uwagę"

Zobacz wideo

"Miałem epizody depresyjne"

- Byłem uzależniony od narkotyków w wieku 16, 17 lat. Dziś, z tą wiedzą, którą zdobyłem, wiem, że miałem duże epizody depresyjne. Borykałem się sam ze sobą, własnymi problemami. Bardzo pomógł mi psycholog sportowy Irek Trupkiewicz - przyznał pomocnik.

Aktualnie Ostrowski rozwija się naukowo. Obronił licencjat i będzie psychologiem. 

- Mam duże doświadczenie, chciałem sam ze sobą zrobić porządek. Udało mi się i dzięki temu, że jestem osobą empatyczną, lubię pomagać ludziom, chciałbym pomagać ludziom i to sprawia mi frajdę. Chciałbym dalej działać w sporcie, z piłkarzami, którzy mają podobne lub inne problemy niż ja. I chciałbym też pracować z innymi ludźmi jako psychoterapeuta - dodał.