Trener Legii Warszawa tłumaczy się po porażce z absurdalnych zmian

Legia Warszawa przegrała w piątek w Lubinie z Zagłębiem 1:2. Po spotkaniu trener gości Aleksandar Vuković wyjaśnił, dlaczego w drugiej połowie zdjął z boiska najlepszych strzelców warszawskiego zespołu.

Legia Warszawa pokonana! W piątek w Lubinie Legia przegrała z Zagłębiem 1:2. Pierwszą bramkę dla gości zdobył Jarosław Niezgoda w 32. minucie. W drugiej połowie dla gospodarzy trafiali 18-letni Bartosz Białek w 57. minucie oraz Damjan Bohar w 82. minucie.

"O tego nastolatka z Legii pół Europy będzie się zabijać":

Tuż po tym, jak Białek wyrównał wynik na 1:1, trener Legii Aleksandar Vuković zdjął swoich dwóch najlepszych strzelców w tym sezonie: Jarosława Niezgodę i Jose Kante. Pierwszy zdobył już 14 bramek, a drugi dziewięć. W ich miejsce weszli Kacper Kostorz i Walerian Gwilia. Stołeczna drużyna zamiast walczyć o zwycięstwo, w efekcie zmian cofnęła się do obrony. Gospodarze to wykorzystali i w końcówce meczu strzelili zwycięskiego gola.

Vuković tłumaczy się ze zmian

Po zakończeniu spotkania trener Vuković tłumaczył się z przeprowadzonych zmian. - Zmiany w dzisiejszym meczu miały przynieść większą kontrolę nad tym, co działo się na boisku, bo szczególnie na początku drugiej połowy tej kontroli nie mieliśmy. Zmiana Gwilii była już przygotowana, kiedy padła bramka. Można powiedzieć, że była ciut za późno. Nie był to mecz do ogrywania dla młodych, ale oni są po to, żeby coś dać drużynie, mocno trenują, dobrze się prezentują i dałem im możliwość wykazania się - przyznał serbski szkoleniowiec.

Legia zakończy rok na pierwszym miejscu w tabeli. Po porażce w Lubinie ma jednak tylko dwa punkty przewagi nad drugą w tabeli Cracovią.