Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były właściciel Wisły Kraków trafi do więzienia! Oszukał żonę Macieja Żurawskiego

Jakub M., który trzy lata temu przez miesiąc był właścicielem Wisły Kraków, spędzi rok w więzieniu. Sąd w Szczecinie zarządził wykonanie kary, na którą mężczyzna został skazany za oszukanie żony znanego piłkarza Macieja Żurawskiego - donosi TVN 24.

O Jakubie M. zrobiło się głośno, gdy trzy lat temu kupił od Tele-Foniki Wisłę Kraków. Wcześniej był mało znanym biznesmenem, co wzbudziło wątpliwości wobec jego osoby. I okazały się one słuszne: okazał się oszustem, jest również podejrzany o wyłudzenia VAT-u i posługiwanie się podrobionymi gwarancjami bankowymi na kwotę 4,7 mln zł.

Jakub M. jeszcze w 2015 roku został przez sąd w Szczecinie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za posługiwanie się fałszywymi dokumentami Pauliny Żurawskiej, żony byłego piłkarza Wisły. Skazany podrobił dokumenty, gdy otrzymał od Żurawskiej ich skan, a później przy pomocy siostry wziął na nie pożyczkę w wysokości pół miliona złotych - przypomina TVN 24.

Wielki problem Wisły Kraków ze stadionem. "To nie do przyjęcia. Wyrok śmierci"

Zobacz wideo

To nie koniec problemów Jakuba M.

Na dodatek Jakub M. zaraz po przejęciu Wisły wypłacił sobie z klubowego konta 493 tysiące złotych. W tej sprawie został prawomocnie skazany przez krakowski sąd - ma do zapłacenia 60 tysięcy złotych grzywny oraz musi zwrócić bezprawnie przywłaszczone środki. Jako że wyrok uprawomocnił się w tym roku, w środę sąd w Szczecinie zarządził odwieszenie wcześniej zasądzonej kary za sprawę z Żurawską.

M. trafi więc na rok do więzienia, a wyrok szczecińskiego sądu uprawomocni się po siedmiu dniach od doręczenia mu decyzji. W kolejce są także kolejne procesy o wyłudzenia - toczą się one w Katowicach, Warszawie i Częstochowie. Jakub M. oskarżony jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wyłudzenie kilkunastu milionów złotych.