Wielki talent Legii Warszawa mógł odejść za 5 mln euro. "Pół Europy będzie się o niego zabijało"

18-letni Michał Karbownik błyszczy w Legii Warszawa. Agent piłkarza Mariusz Piekarski przyznał, że warszawski klub odrzucił juz ofertę za obrońcę.

18-letni Michał Karbownik to największe odkrycie tego sezonu ekstraklasy. W 11 spotkaniach zanotował pięć asyst. Media zaczęły spekulować, jak długo Legia Warszawa zdoła zatrzymać młodego obrońcę w drużynie. Agent piłkarza Mariusz Piekarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" odniósł się do przyszłości Karbownika.

Trener Aleksandar Vuković przetrwał trudne chwile w Legii Warszawa:

Zobacz wideo

Legia odrzuciła ofertę za Karbownika

- Kontrakt obowiązuje jeszcze 1,5 roku, zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Chciałbym, żeby został przynajmniej pół roku - przyznał Piekarski. I dodał: To diament i liczę, że Legia do lata go oszlifuje. A potem wystawi na aukcję i pół Europy będzie się o niego zabijało. Była już oferta z zachodniego klubu za pięć milionów euro, ale została odrzucona. Nie mamy z tym problemu.

Karbownik wygrał rywalizację o miejsce na lewej obronie Legii z Ivanem Obradoviciem i Luisem Rochą. Kolejne spotkanie w ekstraklasie legioniści zagrają w sobotę. Na Łazienkowskiej o 20:30 zmierzą się z Wisłą Płock.

Więcej o: