Trener klubu z ekstraklasy ma zostać zwolniony! Dwóch kandydatów na jego miejsce

Ireneusz Mamrot ma zostać zwolniony z Jagiellonii Białystok - poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego", Piotr Wołosik. O losie trenera zdecydowała sobotnia porażka z Zagłębiem Lubin 0:1.

Jagiellonia Białystok przegrała w sobotę z Zagłębiem Lubin w 18. kolejce ekstraklasy. Jedynego gola dla gości strzelił Damjan Bohar. To druga z rzędu porażka Jagiellonii. Jak się okazuje, sobotni mecz ten prawdopodobnie zdecydował o przyszłości szkoleniowca białostockiej drużyny.

Zobacz wideo

Jak poinformował dziennikarz "Przeglądu Sportowego" - Piotr Wołosik - Ireneusz Mamrot ma zostać zwolniony z Jagiellonii. Być może już w poniedziałek. O przyszłości trenera spekulowano od wielu miesięcy. O jego możliwym odejściu informowano już po zakończeniu zeszłego sezonu.

Kto zastąpi Mamrota?

Jak informuje "Przegląd", następcą Mamrota może zostać były trener Piasta Gliwice - Radoslav Latal. Klub z Białegostoku kontaktował się również z obecnym szkoleniowcem Górnika Zabrze, Marcinem Broszem. Wcześniej Jagiellonię łączono też z byłym trenerem Wisły Kraków, Maciejem Stolarczykiem.

Mamrot pracuje w Jagiellonii od lata 2017 roku. W tym czasie klub z Białegostoku zajął drugie miejsce w ekstraklasie, a w poprzednim sezonie doszedł do finału Pucharu Polski, gdzie lepsza okazała się Lechia Gdańsk.

W obecnym sezonie, po 18 kolejkach, Jagiellonia zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Kolejny mecz zespół z Białegostoku zagra w niedzielę, kiedy podejmie Lechię Gdańsk.

Więcej o: