Niedawnemu wicemistrzowi Polski grozi upadek! Kibice zablokowali drogę do kopalni

Kibice GKS-u Bełchatów walczą o uratowanie swojego klubu. Rano blokowali drogę do kopialni i elektrowni w Bełchatowie. Chcą, by Polska Grupa Energentyczna dalej sponsorowała GKS.

Kibice GKS-u Bełchatów blokowali rano drogę do kopalni i elektrowni w Bełchatowie. Blokada trwała od godziny 5:15 do 7:00. Fani walczą w ten sposób o swój klub, któremu grozi upadek. Od lat GKS wspierany jest przez Polską Grupę Energetyczną. Państwowa spółka oświadczyła niedawno, że nie podpisze nowej umowy sponsorskiej z klubem.  

Czy esport powinien być na igrzyskach? Damian Janikowski ma swoje zdanie

Zobacz wideo

- Przechodzimy do kolejnego etapu naszej walki w obronie upadającego GKS-u! Zaczynamy od blokady zaledwie jednej drogi - kolejnym krokiem będą blokady WSZYSTKICH dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni z Bełchatowa, Szczercowa i Radomska - pisali kibice na Facebooku.

Kibice walczą o klub

- Nasz klub został na lodzie, a inne kluby w Polsce są przez PGE sponsorowane. Blokujemy dziś i myślę, ze jeśli PGE będzie nadal tak oportunistyczne w stosunku do GKS-u, to tych protestów będzie więcej - dodał inny z kibiców. 

GKS Bełchatów występuje obecnie w pierwszej lidze. W sezonie 2006/2007 był wicemistrzem Polski. Przez wiele lat występował w ekstraklasie, z której spadł w sezonie 2012/2013.

Więcej o: