Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Taniec kibiców Lecha Poznań trafił do słownika języka angielskiego Cambridge!

W sezonie 2010/11 charakterystyczny taniec kibiców Lecha Poznań wywołał podziw w angielskich mediach, gdy Kolejorz mierzył się z Manchesterem City. Teraz, po kilku latach od tamtej edycji Ligi Europy, zachowanie kibiców Lecha doczekało się własnego rzeczownika w słowniku języka angielskiego wydawanego przez Cambridge.

Sezon 2010/11 był szczególny dla Lecha Poznań. Kolejorz awansował do Ligi Europy i choć trafił do bardzo silnej grupy (mierzył się z Manchesterem City, Juventusem i FC Salzburg), to zdołał awansować do fazy pucharowej, gdzie przegrał z Bragą. Jednym z piękniejszych wspomnień dla kibiców Lecha była wygrana nad City 3:1. Angielskie media nie tylko były zdziwione świetną grą Polaków, ale i zachowaniem kibiców Lecha.

Kibice na stadionie przy ulicy Bułgarskiej łapali się za ramiona, odwracali się plecami do boiska i podskakiwali. Anglikom bardzo się to spodobało i nawet próbowali to powtarzać na własnym stadionie skandując: ''Let's all do the Poznan'' ["Zróbmy wszyscy Poznań"].

Wielki problem Wisły Kraków ze stadionem. "To nie do przyjęcia. Wyrok śmierci" [WIDEO]

Teraz temat powraca. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", taniec poznańskich kibiców przedostał się nawet do słownika języka angielskiego wydawanego przez Cambridge. Co oznacza rzeczownik "the Poznań"?

- "the Poznań" to celebrowanie przez kibiców piłkarskich gola swojej drużyny, które polega na staniu plecami do murawy, trzymaniu się wszystkich za ramiona i wspólnym podskakiwaniu w górę i dół - czytamy w słowniku.

[the Poznań = a celebration by football supporters when their team scores a goal, that involves them all standing with their backs to the pitch, holding each other by the shoulder, and jumping up and down together].

Więcej o:
Komentarze (28)
Taniec kibiców Lecha Poznań trafił do słownika języka angielskiego Cambridge!
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 11 razy 7

  ...i to jest pierwszy w historii wkład prawdziwych Polaków w światową kulturę...

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 3

  bo nawet gdyby cały mecz tak skakali, to wiele nie stracą

  dlatego w premiership nikt by nigdy na to nie wpadł

 • 1111pln

  Oceniono 1 raz 1

  Webbrygada na posterunku. Pozdrawiamy fanów Polski i polskiego sportu...

 • pan_mamon

  Oceniono 7 razy 1

  Odwracanie się tyłem i wypinanie wiadomo czego to objaw ... no właśnie ... czego?

 • pieknyinaczej

  0

  "wspólnym podskakiwaniu w górę i dół" - nigdy w życiu nie podskakiwałem w dół. jak to się robi , także nigdy nie cofałem do przodu.

 • P 45

  Oceniono 2 razy 0

  I nic o Jaskowiaku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX