Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kontrowersyjny pomysł Zbigniewa Bońka. Znalazł sposób na uratowanie Wisły Kraków?

Zbigniew Boniek był gościem Romana Kołtonie w programie "Prawda Futbolu". Prezes PZPN jest zdania, że szansą na rozwiązanie konfliktu w Wiśle Kraków byłoby rozwiązanie Towarzystwa Sportowego i przekazania przez niego wszystkiego Wiśle Kraków. W grę wchodzi 113-letnia historia stowarzyszenia, które zrzesza wiele sekcji sportowych.

Cały czas trwa konflikt w Wiśle Kraków. Brak porozumienia pomiędzy Wisłą Kraków S.A., prowadzącą sekcję piłkarską, a TS Wisła Kraków sprawia, że zagrożona jest przyszłość "Białej Gwiazdy". Właściciele spółki akcyjnej są zdania, że będą w stanie kontynuować ratowanie krakowskiego klubu, jeśli TS przekaże akademię piłkarską i połowę udziałów w prawie do nazwy i herbu, a także uregulowany zostanie handel pamiątkami.

Zobacz wideo poniżej, w którym Jacek Bednarz, były prezes Wisły Kraków, opisuje problemy "Białej Gwiazdy":

Zobacz wideo

Do całej sprawy odniósł się Zbigniew Boniek, będący gościem Romana Kołtonia w "Prawdzie Futbolu". - Według mnie TS powinno wszystko przekazać spółce i się rozwiązać. To jest jedyne dobre rozwiązanie dla Wisły - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. - Dopóki będą dwie Wisły, to nic z tego nie będzie, tym bardziej, że jedną z nich ciągnie w kierunku patologicznych kierunków. Życzę Wiślakom, żeby grali jak najlepiej. Czasem lepiej spaść i się odbudować, po czym awansować - dodał Boniek.

Wisła Kraków znajduje się po szesnastu kolejkach na ostatniej pozycji w tabeli, zdobywając zaledwie 11 punktów. W ostatnim spotkaniu, przeciwko Śląskowi Wrocław, zadebiutował nowy trener "Białej Gwiazdy", Artur Skowronek, ale nie zdołał przerwać passy przegranych spotkań z rzędu, która wynosi już 8 meczów.

Więcej o:
Komentarze (41)
Kontrowersyjny pomysł Zbigniewa Bońka. Znalazł sposób na uratowanie Wisły Kraków?
Zaloguj się
 • dex_pl

  Oceniono 21 razy 15

  Znalazłem sposób jak poprawić swój status materialny. Wystarczy, że Zygmunt Solorz-Żak sprzeda cały swój majątek, a pieniądze przekaże mi. To jest najlepszy sposób, aby uczynić mnie milionerem.

  Analogia prawidłowa :)

 • 1group

  Oceniono 14 razy 12

  PZPN zrzesza wszystkie piłkarskie kluby sportowe, Boniek jest jego przewodniczącym i nie powinien się angażować akurat w sprawie jednego klubu. Zadziwiająca sprawa z tą Wisłą, wzloty i upadki przeżywały i przeżywają kluby o równie bogatej przeszłości ale PZPN nie stosuje wobec nich taryfy ulgowej. Tymczasem w sprawach Wisły angażuje się ponad miarę z powodów, które są zupełnie niezrozumiałe. Mamy tu do czynienia z tzw. kumoterstwem, nepotyzmem, protekcją, szantażem?

 • byann

  Oceniono 13 razy 11

  Kasa wpłynie, bandyci się znowu wzbogacą i odpalą co nieco rudemu.

 • batnadziadow

  Oceniono 18 razy 10

  Bez jaj, Wisłę do wora, wór do jeziora, jezioro osuszyć, wapnem zasypać i zaorać to w cholerę.

 • mateuszszczesny24

  Oceniono 13 razy 9

  Ratowanie na siłę Wisły to patologiczna telenowela. Boniek za chwilę wpadnie na pomysł powiększenia ligi do 20 zespołów i stworzenia zespołu SMS PZPN Wisła Kraków która nigdy nie spadnie😂😂😂

 • cehaem

  Oceniono 11 razy 7

  Jakos juz dlugo Krolewskiego nie bylo w mediach. Dzieciakowi juz sie kasa skonczyla, pochodzaca glownie z naciagania inwestorow?

 • toni42

  Oceniono 6 razy 6

  Dla wielkiej rzeszy interesujacych sie losami sekcji pilkarskiej Wisly Kraków nie dociera informacja, ze skcja pilkarska ma dlug 30 czy 40 milionów PLZ.
  Tymczasem pilkarze razem z akademia i logo klubu nie sa warci wiecej nizniz 6-9 mil PLZ.
  W zwiazku z tym oczywsitym jest, ze NIGDY nie bedzie strategicznego inwestora w tym klubie.
  Dotychczasowa dorazna pomoc jesz ZBEDNA "kroplówka" klubu bedacego w stanie smierci klinicznej. O tym swiadcza ugody z klubem niektórych dawno zwolnionych trenerów, którym Wisla musi dalej placic a którzy w ugodach widza nikla szanse odzyskania swoich naleznosci.
  Tak wiec nie miejmy ILUZJI, juz teraz klub jest BANKRUTEM. Zgloszenie upadlosci jest tylko kwestia czasu a moze nastapic najpózniej wiosna poprzez zgloszenie upadlosci przez wierzycieli lub brakiem licencji PZPN.
  Reasunujac mozna powiedziec: CZAS sie ZMIENIA i CORAZ TRUDNIEJ o JELENIA (FRAJERA), który chcac ratowac klub zaiwestowalby 30-40 mil.

 • js08836

  Oceniono 8 razy 6

  Jeśli Wisła nie spadnie, to w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Rd też dotuje górnictwo i co togo mamy ? Węgiel na zwałach ( 14 mln ton ) i nikt go nie chce bo a za drogi. Kupujemy tańszy Rosji i to coraz więcej. Co mnie obchodzi, że Wisła ma długoletnią tradycję. Okradziony trup musi spaść da własnego dobra. Spadał Górnik Zabrze, Pogoń, Ruch, Widzew. To chyba normalne,że najsłabsze kluby spadają. Każde sztuczne podtrzymywanie Wisły ,to oszukanie innych klubów, które jakoś dają sobie radę.

 • pamejudd

  Oceniono 7 razy 5

  A ten mitoman w okularach to gdzie się podziewa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX