Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lukas Podolski jeszcze w tym sezonie może zostać piłkarzem Górnika Zabrze!

- Lukas Podolski może już zimą dołączyć do Górnika Zabrze - informuje Tomasz Włodarczyk z "Przeglądu Sportowego". Mistrz świata z reprezentacją Niemiec planuje także otworzyć w Polsce kilka biznesów.

Urodzony w Gliwicach Lukas Podolski już kilka lat temu złożył obietnicę, że na koniec kariery zagra w Górniku Zabrze. Były reprezentant Niemiec to kibic zabrzańskiego klubu. Mijały lata i wydawało się, że Podolski obietnicy nie dotrzyma, ale zdaniem Tomasza Włodarczyka z "Przeglądu Sportowego" jego transfer na Śląsk jest coraz bardziej prawdopodobny. I to już w najbliższym zimowym oknie transferowym!

Wielki talent Lecha Poznań zadebiutował w reprezentacji!

Zobacz wideo

Podolski otworzy biznesy w Polsce?

34-latek do stycznia na ważną umowę w Japonii z Vissel Kobe. Włodarczyk przekonuje, że Podolski jej nie przedłuży, bo chce wrócić do Europy. Dodatkowo ma także plany biznesowe związane z naszym krajem. Chciałby otworzyć lodziarnie nad morzem oraz sprzedawać kebaby na Śląsku. Kilka podobnych lokali gastronomicznych ma już w Niemczech. 

Podolski byłby bez wątpienia największą gwiazdą w naszej lidze. W długiej karierze był nie tylko mistrzem świata (2014), ale także m.in. wicemistrzem Europy (2008) oraz zdobył z Bayernem Monachium mistrzostwo Niemiec (2007/2008). Górnik Zabrze po 15 kolejkach tego sezonu jest na 12. miejscu w tabeli ekstraklasy. W piątek zabrzanie zmierzą się z Wisłą Płock.