Artur Skowronek oficjalnie zaprezentowany. Kim jest nowy trener Wisły Kraków?

W czwartek Wisła Kraków poinformowała o rozstaniu z Maciejem Stolarczykiem. Nowym szkoleniowcem"Białej Gwiazdy" został Artur Skowronek, który w poprzednim sezonie prowadził pierwszoligową Stal Mielec. Jakie jeszcze kluby znalazły się w trenerskim CV nowego trenera 13-krotnego mistrza Polski? Jak dotąd największym sukcesem Skowronka było wywalczenie 3. miejsca na koniec rozgrywek 1. ligi.

Maciej Stolarczyk był pierwszym trenerem Wisły Kraków od półtora roku, przetrwał z klubem dramatyczne wydarzenie ostatniej zimy, ale ostatnio drużyna pod jego kierunkiem zawodziła. Przegrała w Warszawie z Legią 0:7, a później w meczach z Rakowem i Arką też nie zdobyła punktu. Ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie odniosła... 31 sierpnia. W czwartek, po 514 dniach pracy, Stolarczyk przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły, o czym klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Wisła płynie do 1. ligi. "Spadek grozi bankructwem"

Zobacz wideo

Również w czwartek krakowski klub potwierdził, że pierwszą drużynę poprowadzi teraz Artur Skowronek. W sezonie 2018/2019 37-latek był trenerem pierwszoligowej Stali Mielec, z którą niemal awansował do PKO Ekstraklasy (3. miejsce w tabeli, 5 punktów straty do drugiego ŁKS-u). Ze stanowiskiem pożegnał się we wrześniu tego roku. 

PKO Ekstraklasa. Artur Skowronek oficjalnie zaprezentowany. Kim jest nowy trener Wisły Kraków?

W trakcie swojej kariery zawodniczej Skowronek reprezentował barwy takich klubów jak: Gwarek Tarnowskie Góry, Rozbark Bytom, Szombierki Bytom czy Ruch Radzionków. I to właśnie w Radzionkowie rozpoczął przygodę z trenerskim fachem. Pierwszą drużynę objął w 2011 r. i prowadził ją jedynie przez sezon (9. miejsce w 1. lidze). Po krótkiej przygodzie w Radzionkowie, Skowronek otrzymał angaż w Pogoni Szczecin, która właśnie awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej. Przy Karłowicza wytrwał tylko kilka miesięcy - w marcu 2013 r., po serii 5 meczów bez zwycięstwa, opuścił Szczecin pozostawiając Pogoń na 13. miejscu w tabeli. 

Po krótkim epizodzie w drugoligowej Polonii Bytom, w styczniu 2014 r. szkoleniowiec wylądował w Widzewie, którego nie zdołał jednak utrzymać w ekstraklasie (15. miejsce na koniec sezonu). Później w trenerskim CV nowego trenera "Białej Gwiazdy" znalazły się jeszcze 4 pierwszoligowe kluby: GKS Katowice (październik 2014 - kwiecień 2015), Olimpia Grudziądz (wrzesień - listopad 2015), Wigry Suwałki (sezon 2017/2018, 6. miejsce na koniec rozgrywek) i wspomniana już Stal Mielec.

Pierwszym oficjalnym meczem Wisły pod wodzą Skowronka będzie wyjazdowe spotkanie ze Śląskiem Wrocław (24 listopada).

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Agora SA