Oficjalnie: Wisła Kraków zwolniła trenera Macieja Stolarczyka

Oficjalnie Maciej Stolarczyk przestał pełnić funkcję trenera Wisły Kraków. Klub poinformował o tym w czwartek rano na swojej stronie internetowej. W południe ma też zorganizować konferencję prasową, na której przedstawi Artura Skowronka jako nowego trenera Wisły.

Maciej Stolarczyk był pierwszym trenerem Wisły Kraków od półtora roku, przetrwał z klubem dramatyczne wydarzenie ostatniej zimy, ale ostatnio drużyna pod jego kierunkiem zawodziła. Przegrała w Warszawie z Legią 0:7, a później w meczach z Rakowem i Arką też nie zdobyła punktu. Ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie odniosła... 31 sierpnia. W czwartek, po 514 dniach pracy, Stolarczyk przestał pełnić funkcję pierwszego trenera Wisły, o czym klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej.

"Trener Stolarczyk bez wątpienia na stałe zapisał się na kartach historii Wisły Kraków, będąc jedną z postaci ubiegłorocznej misji ratunkowej Klubu. Prowadzona przez niego drużyna w najtrudniejszym momencie dla Białej Gwiazdy pokazała prawdziwy charakter na boisku i zagwarantowała kibicom wiele emocji" - napisano na stronie Wisły.

W czwartek klub ma zorganizować też konferencję prasową, na której przedstawił Artura Skowronka jako nowego trenera Wisły Kraków. 37-letni szkoleniowiec do września prowadził pierwszoligową Stal Mielec. Został zwolniony z klubu, gdy pojawiły się spekulacje, że interesuje się nim Wisła Płock i Zagłębie Lubin. Wcześniej Skowronek na poziomie ekstraklasy pracował w Pogoni Szczecin (sezon 2012/13) i Widzewie Łódź (2014). Pracę w Szczecinie stracił po porażce 0:2 w Krakowie... z Wisłą.

Wisła Kraków płynie do pierwszej ligi? "Spadek grozi bankructwem"

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.