Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków zwolni trenera. Wiadomo, kto zastąpi Macieja Stolarczyka

Wisła Kraków zmienia trenera: Macieja Stolarczyka zastąpi Artur Skowronek. Klub ma o tym poinformować w czwartek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

- Zawiodła skuteczność. Musimy wyeliminować błędy, które sprawiają, że przegrywamy. Ale chociaż zostaliśmy pokonani, widzę sporo elementów, które poprawiliśmy - mówił Maciej Stolarczyk po sobotniej porażce z Arką Gdynia (0:1). Ósmej z rzędu. - Ciężka praca i powrót do zdrowia tych zawodników, którzy dopiero zaczęli trenować. W tym upatruję nadziei na lepszą przyszłość - dodawał w sobotę Stolarczyk.

Zobacz wideo

Ta przyszłość może i będzie lepsza, ale to będzie już przyszłość bez Stolarczyka. Mateusz Miga z TVP Sport jako pierwszy poinformował, że nowym szkoleniowcem Wisły Kraków zostanie Artur Skowronek. To decyzja Rady Nadzorczej - Tomasza Jażdżyńskiego, Jarosława Królewskiego, Dawida Błaszczykowskiego (brat Kuby), a więc tercetu ratowników Wisły, który na początku roku odbił klub z rąk bandytów.

Skowronek nowym trenerem Wisły Kraków

Nadzwyczajne posiedzenie RN odbyło się w niedzielę, niespełna 24 godziny po porażce z Arką. - Jeszcze nie ma żadnych decyzji - słyszeliśmy wtedy z Krakowa, ale o tym, że pozycja Stolarczyka nie jest zbyt mocna, wiadomo było od kilku tygodni. Od kilku dni rozmawiano też ze Skowronkiem. A jeszcze przed Arką i Rakowem w klubie zastanawiano się, czy Stolarczyk to odpowiednia osoba, która wyprowadzi drużynę z kryzysu.

Kilka dni po meczu z Rakowem co prawda wydano komunikat, że tak się stanie, że w klubie nadal każdy stoi murem za Stolarczykiem, ale z komunikatami tak to już bywa - tym bardziej takimi z pełnym poparciem - że lubią się szybko dezaktualizować. I wszystko wskazuje na to, że ten się właśnie zdezaktualizował.

W czwartek Wisła ma zorganizować konferencję prasową, na której przedstawi Artura Skowronka jako nowego trenera. 37-letni szkoleniowiec do września prowadził pierwszoligową Stal Mielec. Został zwolniony z klubu, gdy pojawiły się spekulacje, że interesuje się nim Wisła Płock i Zagłębie Lubin. Wcześniej Skowronek na poziomie ekstraklasy pracował w Pogoni Szczecin (sezon 2012/13) i Widzewie Łódź (2014). Pracę w Szczecinie stracił po porażce 0:2 w Krakowie... z Wisłą.

Więcej o: